Makyaj

Yaz için makyaj tüyoları

Yaz için makyaj tüyoları

Konu İçeriği

Yazın çok fazla terlediğimizde dolayı makyaj yapmak çok sıkıntılı bir durumdur. Sürekli akan ve bizi rahatsız eden makyajlardan uzak durmalıyız. Kadın okuyucuları için özellikle yazın birçok sıkıntıya giren kadınların imzaladığı yazımızda püf noktalarını sizlere belirteceğiz.

Kışlık kıyafetlerimizi kaldırıp daha ince rahat şeyler giymeyi tercih ettiğimiz yazın makyaj konusunda da rahat olmak için özel malzemeler seçilmesi gerekmektedir.

Yaz makyajı için önemli tüyolar

Cildimizin daha rahat nefes alabilmesi için giysilerde olduğu gibi ince malzemeleri tercih etmek önemli bir faktördür. Cilt temizliği ve malzemelerin özenle seçilmiş olması tamamen bizlerin kurtarıcısı olacaktır.

Diğer mevsimlerde makyajla başlanırken mutlaka fondöten kullanın. Yaz aylarında cildimiz bronzlaştırdığı için fondöten kullanmadan nemlendirici kullanabilirsiniz. Fondötenden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Yaz makyajı

Nemlendirici sürdükten sonra yanak ve dudak detaylarına geçebilirsiniz. Ciltte küçük lekeler olabilir. Bunlar içinde BB kremler kullanabilirsiniz. Nemlendirici özelliği olanlar renk verir cildi de nemlendirme özelliğine sahiptir. Yaz ayları için fondöten yerine BB kremi tercih edebilirsiniz.

Cildiniz bronz dişleriniz daha beyaz görünecektir bu bronzluğu elde ederken tedbiri elden bırakmadan cilt bakımı ürünleri ile bronzlaşmanın sizler için daha yararlı olacaktır.

Yaz makyajı için püf noktalar

Cildiniz bronzlaştıktan sonra elmacık kemiklerinizi ortaya çıkartarak ışıltılı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Pudra olarak yazın vazgeçilmez renkleri pembe ve şeftali tonları ile daha ışıl ışıl bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yaz makyajı tüyoları

Dudaklar için özel olarak imal edilmiş olan dudak tonlarındaki parlatıcıları tercih ederseniz ağır renklerden korunup yazın hafifliği ile buluşabilirsiniz.

Eyeliner kullanıyorsanız gündüz gece gece içinde kalın eyeliner olarak kullanmaya özen gösterin.

Yaz makyajı nasıl yapılır

Göz para kullanmayı tercih edenlerdenseniz yaz için özel olarak tasarlanmış ışıltılı farları kullanmalısınız. Sevdiğiniz renkleri tercih ederek yaz makyajının bu şekilde tamamlayabilir ve ışıl ışıl bir cilt görünüme sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu