Saç Modelleri

Bahar aylarında bu saç stilleri moda olacak!

Kışın son günlerini yaşıyor ve baharı karşılamaya hazırlanıyoruz. Bu sezon değişikliği doğada hissetmek gibi giyimde, makyajda, hatta saç modellerinde de hissedilecek. Kadinlive.com bu icmal yaz sezonunda moda olacak saç modellerini hakkında bahsetmek istiyoruz.

Yenileşmek, yenilenmek aslında her zaman gerekir. Ama bu yıl değişiklikler tamamen farklıdır. Yeni sezonda değişiklikler en çok saçlarla kapalı.

Kadınlar saçlarında değişiklik yapmaktan hoşlanır. Renginde, ya da kesiminde az da olsa, değişiklik yapıyorlar. Peki, acaba, bahar aylarında hangi saç modelleri moda olacak?

Baharın saç trendi 3 kategoriye ayrılır:

1. Kısa, yani, erkek saçı denilen “Pixie” saçlar.
2. Orta uzunlukta saçlar – asimetrik bob kesimi.
3. Daha uzun saçlar – bohem tarzı gibi dağınık tarzı.

Son zamanlarda tanınmışlar arasında en çok tercih edilen saç düzeni erkek saç stilidir.

Yeni “Pixie” saç modelini böyle karakterize edebiliriz: Yan taraflar makineyle vurulur, en kısa hale getirilir, yukarılar ve ön bölüm uzun kalıyor. Uzun kalmış hisse istediğiniz yaramaz kız karakteri verir. Yoksa, tıpkı Scarlett Johansson gibi, arkaya tarayarak saçlarınızı klasik stile düşürebilirsiniz.

Uzun saçlarla vedalaşıp, onları kısa kestirmek aslında büyük cesaret gerektirir. Cesaretten ilave her yüz yapısına yakışmıyor. Yaz aylarında inanılmaz derecede değiştirmek isteyen hanımlar şimdiden salona yazılabilirler.

2015-kısa-saç-modelleri-mini

Bob saç kesimi uzun süredir, moda idi. Saçınızı uzun göstermek için yapay saç takmış iseniz, hemen çıkarın. Çünkü bu yıl da bob kesimi çok güncel olacak. Yaz aylarında asimetrik modeller popüler olacak. Saçları yanmış ve yozlaşmış hanımlara bu saç düzeni önerilir.

2015-bob-kesim-saç-modelleri_mini

Moda ve trendler peşinde kaçmayan, uzun saçlarını hiçbir şeye kurban vermeyen hanımlar üzülmesin. Çünkü uzun saçlar tüm dönemlerde moda. Fakat bahar aylarında dağınık ve az dalgalı uzun saçlar daha çok moda. Bunun sebebi ise bohem stilinin etkisidir. Brendlerin çoğu bohem stilinde pantolonlar önerdiği için, saçlarda da doğallık ön planda olacak. Bu sezon uzun ve dümdüz saçlar yerine, doğal halinde, hatta sanki dağınık olan saçlar popülerdir. Dağınık saçların moda olması elverişlidir. En azından zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

ilkbahar-saçları_mini

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu