Aşk & İlişkiler

Aşkın Hangi Evresindesiniz?

Aşk ilk başta böyle iştahla yenilmek istenen bir elma gibi görünür. Daha sonra bu elmadan bir ısırık alındıktan sonra o elma kararır. Kararan o elmayı, elma şekeri haline getirip yemeyi kim istemez.

Birlikteliğiniz 4 aylıksa..

Daha yeni olan ilişkinizdeki sorunların sebebi olabilecek nedenlerden en önemlisi birbirinizi tam anlamıyla tanıyamamış olmanızdan kaynaklanmaktadır. Birbirini tam tanımamış çiftler, her konuda birbirlerine tam anlamıyla açık davranmadıkları için anlaşamamakta ve buda aralarında sorunların çoğalmasına neden olmaktadır.

Bu süreçte, yapmanız gereken sevgilinizin gözünde sizin nasıl görünüyor olduğunu öğrenmenizdir. Gerçek benliğinizi olanca açıklığıyla ona yansıtarak gerçek sizi tanımasına olanak sağlayın. Sevgilinizin sizi sevmediğiniz bir yere davet etmesi sonucu onu kırmamak adına o davet yerine gitmemeniz daha doğru olur. Çünkü bu sizi tanımaya çalışan sevgilinizin sizin hakkınızda yanlış bilgiler elde etmesine sebep olur ve bu ilerleyen zamanlarda sizin için problem çıkarabilir.

aşkın hangi evresi 1

Birlikteliğiniz 8 aylıksa..

Ailenizin ve arkadaşlarınız gözünde artık siz bir çift konumundasınız. Cicim ayı denilen sürenin sonuna yaklaştınız. Önemli olan kendinizi sevdiğiniz kişinin hayatının bir parçası olarak görüp görmediğiniz.

Kendisini hala tek bir birey olarak gören çiftler bu süreçte kendilerinden ödün vermek istemeyerek ilişkilerini sonlandırmaya karar verirler. Sizlerde bu durumu yaşamamak için kendinize sevgilinizden uzak bir yaşam alanı yaratarak farklı hobilerle vakit geçirmeye çalışın.

aşkın hangi evresi 2

Birlikteliğinizin 1. Yılıysa..

İlişkinizin en önemli sürecini atlatmış bulunmaktasınız. Hayatınız ve birlikteliğiniz hakkında daha fazla şey biliyor ve paylaşıyorsunuz. İyi ya da kötü birçok birlikteliğe, anılara imza attınız. Bu saatten sonra ise karşınıza çıkacak sorunların sebebi olarak göstereceğimiz konuya bakacak olursak: eskisi kadar birbirinizi etkilemek için çabalamamanızdır. Ama unutmamanız gereken bir şey var oda ikinizin de birbirinizi elde var görmesidir. İlk başta birbirinize gösterdiğiniz ilgiyi eğer bu dönemde de göstermezseniz sevgiliniz kendisine ilgi gösterecek başka birisini bulur. Sevgilinizin dikkatini çekmek için kendinize bakmanız ve özen göstermeniz sizi de mutlu eder.

aşkın hangi evresi 4

Birlikteliğiniz 1.5 Yıllıksa..

İlişkiniz artık tam anlamıyla rayına oturdu. Küçük bir çocuğun büyüdüğü gibi büyüdü. Küçükken nasıl düşüp bacaklarınızı yaraladıysanız şuan yapacağınız tek bir hatayla bile ilişkinizi yaralayabilirsiniz.

Bu dönemden itibaren artık birlikteliğinizde karar vermeniz gereken bir açıdan bakarak ilişkinizin geleceği hakkında bir seçim yapmalısınız. Eğer evlilik gibi ciddi bir birliktelik düşünüyorsanız ona göre bir yol çizmeniz gerekmektedir. Karşı taraf bu konuda çok istekli değilse sizde ona göre bir tavır sergilemeli ve orta yolu bulmaya yardımcı olmalısınız.

aşkın hangi evresi 5

Birlikteliğiniz 3 Yıllıksa..

Artık zamanla oturmuş birlikteliğinizde kendinizi huzurlu hissedersiniz. Fakat eski günlerde olduğu gibi bir heyecana sahip olmayabilirsiniz. Bu birlikteliğinizden sıkıldığınız anlamına gelmez. Fakat içimizden hala o ilk baştaki heyecanı yaşamak istemeyi de ihmal etmeyiz. Tekrar o eski heyecanları yaşamanın bir yolu da yatakta gerçekleştireceğiniz bir birliktelikle taçlanabilir.

aşkın hangi evresi 6

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu