Saç Modelleri

Hollanda Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Hollanda Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Saç örgüsü her yaşta kadının kullanabildiği, sevimli ve doğal bir görünüm sağlayan, çok kullanışlı bir saç modelidir. Saç örgüsünün pek çok modeli vardır; şık bir saç örgüsü ile gelin başı bile yapılabilir, örgünüzün tarzını belirleyerek özel günlerinizde veya günlük yaşamınızda rahatlıkla kullanılabilecek modeller yaratabilirsiniz.

Hollanda Saç Örgüsü

Son derece zor görünen, şık ve çok güzel görünen Hollanda saç örgüsü son zamanlarda çok moda! Çok farklı ve zor görünen bir duruşa sahip olan bu modeli her türlü kıyafet ile birlikte pek çok farklı etkinlikte kullanabilirsiniz. Üstelik görünüşünün aksine yapımı da son derece basit.

Sadece birkaç basit adım ile siz de görenleri hayran bırakacak ve kuaförden çıkmış hissi yaratacak bu saç örgüsünü öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.

r saç örgüsü

Nasıl Yapılır?

Herkesin merak ettiği ve yalnızca saç tasarımcılarının ve kuaförlerin yapabileceğini zannettiği Hollanda saç örgüsü nasıl yapılır gelin birlikte öğrenelim.

Sizlere bu örgünün aşamalarını adım adım anlattık.

01. Aşama

Saçlarınızı güzelce tarayın ve herhangi bir dolaşık kısım kalmamasına dikkat edin. Saçlarınız ister kuru olsun ister hafif nemli, hiç fark etmez. İyi taranmış olması yeterlidir.

02. Aşama

Başınızın üst kısmından, örgüyü yapacağınız kısmı ayırın. Bu kısımla örgü yapacağınızı unutmayın.

03. Aşama

Saçlarınızı üç bölüme ayırın. Bu bölümler sol, orta ve sağ bölüm olmak üzere üç bölüm olmalıdır. Burada tıpkı klasik örgüdeki gibi ayırmanız yeterlidir. Sağ ve soldan alarak ortadaki ile birleştirilen klasik saç örgüsünden bahsediyoruz.

04. Aşama

Sağ kısımda ayırdığınız saçlarınızı ortadaki tutamın altına alın.

örgüsü nasıl yapılır

05. Aşama

Adımdaki işlemin aynısını bu kez de soldaki tutamı ortadakinin altına gelecek şekilde almak için uygulayın.

06. Aşama

4 ve 5 numaralı adımlardaki işlemleri tekrarlamanız gerekiyor. Yani bir sağdan bir soldan şeklinde ayırdığınız tutamları daima ortadaki tutamın altına alarak devam edin. Bunu yaparken düzgün ve aynı sıkılıkta olması örgünüzü daha güzel ve profesyonel gösterecektir. Eğer ilk seferde yapamazsanız üzülmeyin, birkaç denemede mükemmel sonuçlara ulaşacaksınız!

07. Aşama

Saçınızın ucunu lastik tokayla tutturun, keyifle kullanabileceğiniz Hollanda saç örgünüz hazır!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu