Evlilik

Evliliğinizi Kurtarmanın 3 Yolu

Evlilik sürecinizde eşinizle bazı problemler yaşıyorsanız bu konuya dair karamsarlığa kapılıp ayrılma kararı almayın. Eşinizle problemleri nasıl çözeceğinize odaklanmanız sorunları çözmenize yardımcı olacaktır.

Eşiniz ile aranızda ki problemleri çözmek için bu 3 unsura dikkat edin.

01. Yardıma ihtiyacınız olduğunu dile getirin;

Evde eşiniz ile yaşamış olduğunuz tüm sorumlulukları kendinize yüklemeyin ve bu durumdan dolayı eşinizden yardım isteyin. Erkekler, bazen sizin yardıma ihtiyacınız olduğunu anlayamazlar. Fakat siz yardıma ihtiyacınız olduğunu dile getirirseniz daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Gün içerisinde yaşanılan yorgunluk ve stresin üstesinden birlikte gelerek evliliğiniz için olumlu sonuçlar oluştuğunu ve değişimlerin başladığını fark edebilirsiniz.

02. Kendiniz için zaman ayırın;

Siz de tüm gününüzü evde ev işleriyle geçirerek çocuklarınıza mı vakit ayırıyorsunuz? Bu durum size bazen sıkıcı geliyorsa kendinize küçük molalar vererek aklınızda olanları ve yapmak istediklerinize odaklanın biraz da. 15-20 dakika fark etmez. Biraz da olsa kendinizi dinlemek, sevdiğiniz bir işle uğraşmak size iyi gelecektir. Şunu unutmamalısınız ki gün içerisinde kendinize dahi vakit ayıramıyorsanız eşiniz ile kaliteli vakit geçirebileceğinizi düşünmeyiniz.

03. Onunla neden evlendiğinizi hatırlayın;

Evlilik sürecinde her zaman mutlu zamanlar olmuyor. Eşler, mutluluklarının yanı sıra bazen zor ve sıkıntılı dönemler yaşayabiliyorlar. Eşiniz ile aranızda sıkıntılı bir süreç yaşıyorsanız geçmişte ki sevgilik dönemlerinizi aklınıza getirin. Eşinizim sizi her halinizle nasıl kabul ettiğini hayal edin. Siz olumsuz şeylere odaklanırsanız olumlu şeyler elbette ki yaşanmaz. Evliliğinizi iyi bir şekilde ilerletmek için yaşanılan sıkıntıları beraber atlatmaya bakın ve bu hayatta kimsenin mükemmel olamayacağını bir kez daha hatırlayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu