Aşk & İlişkiler

Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Davranır?

Ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır?

Eşinizin veya sevgilinizin son zamanlardaki hareketlerine bakarak sizden ayrılmak istediğinden mi şüpheleniyorsunuz? O halde bu yazıyı dikkatle okumak yararınıza. Peki, siz ayrılmak istemiyorsanız neler yapmalısınız, bunların çareleri elbette vardır.

Kadınlive aşk ve ilişkiler editörleri olarak biz ayrılmak isteyen erkeklerin davranışlarını inceledik ve sizler için derledik. İşte o davranışlar şöyle;

Telefonlara cevap vermez

İlişkinizde tehlike çanlarının seslerini duymaya başladığınız zaman; telefonda konuşma yoğunluğunuz azalmış ve siz telefonda birbirinizle daha kısa süre konuşuyorsunuz demektir. Bu ilişkinin kırılma noktalarından ilklerindendir. Telefon konuşmaları sırasında uzun süren susmalar, geç gelen cevaplar, isteksizlikler sizi ilişkiniz hakkında endişelenmeye itmelidir. Sizi aramamaya başladıysa, sizi eskisi kadar merak etmiyorsa, önemsemiyorsa ilişkinizin zor dönemlerden geçtiğinden şüphelenebilirsiniz. Eğer onu seviyorsanız, tüm içtenliğinizle ve duygusallığınızla samimi olarak ona söyleyin o bundan etkilenecektir ve sizi düşünecektir.

Şikâyetler artar

Eğer erkek ayrılmak istiyorsa normalde söylediğinden çok daha fazla şikâyetler etmeye başlar. Hele de son zamanlarda kendinize bakmayı biraz ihmal ettiyseniz. Eskiden size her halinizle âşık olan mükemmel erkek gitmiş onun yerine moda ikonu havasında sizi eleştiren bir gıcık gelmiştir. Çare olarak onun sevdiği stilleri sezmeye ve kendi üzerinizde uygulamaya çalışın. Onun gözüne güzel görünmeye çabalayın, onu etkilemeye çalışın %99 işe yarayacaktır.

İlgisi azaldıysa

Eşinizin size olan ilgisi buhar olup uçmuş mu dersiniz? Mesela artık hafta sonları erkenden evden kaçıp bazen gecelere kadar bazense iki gün boyunca hiç eve gelmemeye başlayabilir. Bekar arkadaşlar tuzaktır, bekar arkadaşlarıyla sizden fazla vakit geçirmeye başladıysa şüphelenmeye başlamanız için bir sebep de bu demektir. Bu demektir ki onların yanında sizinle olduğundan daha mutlu! Buna çare olarak siz ona her zamankinden daha yakın davranın ve samimi olun. Ona sizin yanınızda sıkılmasına fırsat vermeyin, ilişkinizi daha da eğlenceli hale getirin.

Kaçmaya yer arar

Tartıştığınız da veya onun herhangi bir hareketinden memnuniyetsizliğinizi dile getirdiğinizde, sizin sesinizi işitmeye daha fazla katlanamıyormuşçasına arabasına binip uzaklara gider ve uzun süren saatler boyunca geri dönmezse de bu bir ayrılık belirtisi olabilir. Tartışırken çoğu kadın karşı taraf sinirle konuşurken susar, aslında bu durum sinirlenen kişinin daha çok sinirlenmesine sebep olur. Bunun yerine tartışırken eşinizle konuşun onu sakinleştirmeye çalışın, sakince cevaplar verin, ona dokunun ve ortamı yumuşatmaya çalışın. Bu işe yarayacaktır.

Konuşmak istemez

Sizinle konuşmak konusunda eskiye nazaran daha sönüktür ayrılmak isteyen erkek? “Canını sıkan bir takım olaylar mı var?” Diye sorduğunuzda, genelde “Yok bir şey” diye kestirip atmak ister. Oysa bir vakitler, yaşadığı en küçük sıkıntıyı bile sizinle paylaşan bir adam vardı hayatınızda. Bu zaman ona bu soruyu sorun (senin gözlerinde ayrılık görüyorum) bu zaman erkek sizden utanacak ve sizin değerinizi bilecektir.

Size yaklaşmaz

Ayrılığı düşünen erkek size sevgi gösterme konusunda kendini son hızla geri çeker gibidir. Size yavru kediymişsiniz gibi sevgi dolu baktığı günler geride kalmıştır. Artık sevgisini geri kazanmaya çalışsanız da işe yaramaz. Siz onun ellerini alıp kendinize dokunmasını sağlayabilirsiniz ama tek başına o bunu istemez veya akıl etmez. Eğer aranızda ki ilişki de hiç yaşanmıyorsa bu ilişkinin sonunu getirebilir çünkü erkek talebkardır bunu herkes bilir ve eve her geldiğinde onu ihtiraslandıracak hareketler yapın ona ilişkiye girmek istediğinizi söyleyin ve ilişki sırasında ikinizin ve özellikle onun hoşuna gidecek hareketlerde bulunun bu ilişkinizi tazelemek için çok önemli bir adım olacaktır.

Vaktini internette geçiriyor

Eğer internette geçirdiği zaman eskiye oranla çok daha fazla arttıysa, bilgisayarın başında saatlerce oturuyor ve sizden onu rahatsız etmenizi istemiyorsa. Size tabi ki başka kadınlarla görüştüğü veya mesajlaştığı şüphesini duymak düşer. Bunun çaresi şüphesiz onun şifresini öğrenmenizdir. Eğer kızlarla hiç mesajlaşmıyorsa zaten şifresini hemen size verecektir ama eğer şüphelendiğiniz gibi bir durum varsa ve şifreyi vermiyorsa ne yapıp edin ve o şifreyi bulun. Şüphelerinizin doğruluğunu kanıtlarsanız hemen ona mesajları gösterin ve ondan ayrılın. Ne olursa olsun aldatmak affedilebilir bir şey değildir.

Yaşamını tek kişiye indirgediyse

Onun telefon konuşmalarını yakın takibe alın. Arkadaşlarıyla telefonda çok eğlenceli bir sohbet edip bolca kahkaha atarken telefonu kapattığında birden ciddileşir. Bu hareketler sizle gülmek ve konuşmak istemediğini sizle vakit geçirmek istemediğini gösterir. Geçmişte işler farklı olabilir. Ona daha fazla zaman ayırıp daha güzel vakitler geçirerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Bu bir yürüyüş olabilir, beraber film izleyebilirsiniz veya ona bolca şakalar yapın erkekler bunu sever.

Ara vermek ister

…Ve o gün gelir, size ara vermek istediğini söyler. Ayrılık demez. Sanki iki tarafta ayrı ayır kısa bir tatile çıkıp dönünce her şey normale dönecekmiş gibi konuşur. Yalnız kalmak istediğini, kişisel sorunları olduğunu bunları tek başına halletmek istediğini söyler. Kendi sıkıntılarını anlatıp sizi üzmek istemediğini söyler. Ama siz tabi ki bu yalana inanmayacaksınız. İlişkiye ara verelim isteği ayrılmak demektir, bu altın kuraldır. Yani üzgünüz ki terk etmenin, terk edilmenin zamanı gelmiş demektir. Ama siz yine de vazgeçmek istemiyorsanız, bu sürede onun dertlerini merak edin, iletişimi koparmamaya çalışın sürekli bağlantı halinde olun. Bu durum sizi biraz zorlayabilir çünkü sürekli alttan alan siz olmalısınız ama o da mutlaka fedakârlıklarınızı görecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu