Evlilik

Bekar Bayanlara 9 Tavsiye ve Öneriler

Bekar bayanlar için tavsiyeler!

Evlenip yuva kurmak isteyen genç kızlarımız için yeri geldiğinde hayat kurtaran öneriler düzenledik ve sizlere sunduk. Mutlu bir evlilik sıcak bir yuva için nasıl insan bulmalısınız? Aile hayatı için nasıl erkekler uygundur? Tüm bu soruların cevaplarını Kadınlive aşk ve ilişkiler kadın ekibi olarak itinayla inceleyip hazırladığımız bu yazı dizininde sizlere bu cevapları sunmaya çalışacağız.

Bazı insanları gördüğünüzde tam bir aile adamı olduğunu anlarsınız bazıları ise bunun tam tersi sizi evlilikten soğutur. Bekarken verdiğiniz hatalı bir karar sadece sizi üzüp yaralamakla kalmayabilir, sizi yanlış bir evliliğe sürükleyip hayatınızı mahvedebilir. Yani demek istiyoruz ki bir insanla uzun süreli bir ilişki içinde olabilirsiniz, beraber çok mutlu da olabilirsiniz ama evlenmeye karar vermeden önce çok iyi düşünmeniz gerekir. Bekar hanımlar, kızlar bu makale sizin için! Aile hayatı kurmadan önce mutlaka bu tavsiyeleri okuyun!

İşte bekar kızlar için o 9 tavsiye;

01. Dostu olmayan insanda uzak durun

Bir insanın dostunun olmaması onun iletişim ve sosyalleşme sorunu olduğunu gösterir. Zaman geçtikçe sizin arkadaşlarınızdan da sıkılır ve sizin onlardan ayrılmanızı ister. Bir de şu var ki, her insan hayat arkadaşının kendisine en yakın dost olmasını ister. Yani arkadaşlık ve dostluk ilişkileri zayıf olan birinin iyi bir eş olması zordur. Üstelik hiç arkadaşı dostu ahbabı olmayan erkek sürekli sizinle vakit geçirmek ister: ancak ne var ki biz hep bir aradayken daha güzel vakit geçiriyoruz diyenler de oluyor. Bu yeni başlayan ilişkilerde oldukça normaldir fakat emin olun ki zaman geçtikçe sizde sıkılacaksınız.

02. Güler yüz çok önemlidir

Olduğu gibi görünmeyen, göründüğü gibi olmayan kişiler kahkaha nedir bilmezler, hoşuna giden komik gelen şeylerde bile kasarlar kendilerini gülmezler. Peki, sizce hiçbir zaman olduğu gibi görünmeyen biri ne kadar güvenilirdir? O zaman buradan anlıyoruz ki içten gülmeyen, samimi bir kahkahaya sahip olmayan erkeğe güvenmiyoruz. Ama her soğukkanlı erkek de uzak durulması gereken tipten değildir kimisi çok acılar çekmiştir, çetindir kırması siz onun davranışlarına bakarak etrafına farklı görünmek için kasıntı hareketlerde bulunmuyorsa ondan zarar gelmez.

03. Yola düşmüş trenin peşinden kendinizi yormayın

Bir benzetme yapacak olursak siz tren bekleyen yolcu erkekler ise gelecek olan trenlerdir. Her ne kadar aceleniz olsa da bir trenin peşinden koşmak anca size zarar verir. Endişelenmeyin başka trenler de geliyorlar. Yetişemeyeceğiniz şeyler gerçekleşmeyecek hayaller için kendinizi yıpratmayın, oluruna bırakın ve hayatın size yeni fırsatlar sunmasına izin verin. Giden zaten kararını vermiştir bırakın, siz gelene bakın. Belki de, gelmiş geçmiş en güzel ilişkiniz için kahramanınız bir köşede sizi bekliyordur.

04. Ciddi ilişkiler onun tarzı değilse

Karşınızda ki ilişki eşinizle aranızda var olan elektrik sizi heyecanlandırıyor olabilir. Ama bu sizin sandığınız gibi uzun süreli ilişkilerin temeli olmayabilir. Karşı tarafın henüz uzun ilişkilere hazır değilim demesini geçici bir naz olarak görmeyin. Eğer hazır değilse kendisini daha fazla rahatsız etmeyin üzülen siz olursunuz. İlişkiye hazır olmayan bir erkek ile hele de bunu bilen bir erkek ile evlilik tahmin ettiğinizden de zor olacaktır.

05. Kendinize saygı duyun

Sözde kadınların en çok terk ettiği tam bir yalandır. Gün gelir hayatımıza biri girer, biz onu severiz aşırı değer veririz, yere göğe sığdıramaz hayatımızın en önemli parçası haline getiririz. Yanlış olan tam da budur.

Kontrolü en baştan ele alın! Onunla geçirdiğiniz zamanlardan ayrı kendinize belirli zamanlar ayırın. Hayatınızda ondan ayrı geçirdiğiniz vakitlerin çoğu yine onla ilgili olmasın. Kendinize zaman ayırın gezin dolaşın çimlerde kitap okuyun, kendinize değer verin.

06. Seçtiğiniz eşinizin hobilerine dikkat edin

Hayatının tamamında işiyle ilgilenen her şeyi işten ibaret olan hobiden nasipsiz erkekler ilişki için aranan tipler değildir. Bunlara nazaran hobi sahibi erkekler daha eğlencelidir, hayatınız hep daha eğlenceli gelecek ve hiç sıkılmayacaksınızdır. Evliliğiniz için en uygun aday kendiyle baş başa kalmaktan korkmayan hobilerine düşkün bir erkek olacaktır.

07. Birebir eşinizi aramayın

Ömrünüzü sizin tamamen aynınız olanı birebir benzerinizi arayarak geçirmeyin. Yani sizin sandığınız kadar eğlenceli olmayabilir bu durum can sıkabilir. Bir ilişkide ki en önemli nokta iki tarafın özelliklerinin birbirini tamamlıyor olması gerekmektedir. Karşınızdaki beyefendiye biraz zaman verin tanışmanın daha en başında bana benzemiyor diyip kesip atmayın. Size hiç mi hiç benzemeyen biriyle beraber olmak ve bir ömür geçirmek size beklemediğiniz şeyler katabilir. Bu farklılığı kimileri çok kötü ve aşılması çok zor olarak göstermeye çalışabilir ama unutmayın ki her ne kadar farklı olsanız da kültürel olarak birbirinize benzerlikleriniz çıkacaktır.

08. İsim dövmesi yaptırmak konusunda kendinizi geri çekin

Evet, siz ona delicesine âşıksınız birbirinize çok güçlü bir bağla bağlısınız ama hayat işte yarın ne olacağını kimse bilemiyor. Sonuçta ayrılıklar da sevdaya dâhil. Her sevginin sonu ayrılıkla bitmiyor ama bu sizinkinin ayrılıkla sonlanmayacağına kesin bir kanı değil. Yani dememiz o ki erkek arkadaşınızın ismini vücudunuza kazıtmayın olası bir ayrılık durumunda etrafınızda ki herkese bu durumu açıklamak zorunda kalmayın.

09. Sert ve çetin karakterlerden sıyrılın

Çapkın, kıskanç, vurgun ve bağlanmaktan korkan tipte erkekler en zor karakterde erkeklerdir.  Bu çeşitlerden herhangi birini andıran bir erkekle karşılaşırsanız durun ve iki kere düşünün.

“Evlenmek sanıldığı kadar zor değildir. O yüzden bir an önce olup bitmesi için acele edip kendinizi ve geleceğinizi yakmayın. Tercihlerinize dikkat edin.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu