Diyet ListesiŞifalı Bitkiler

Yulaf Ezmesi Diyeti Zayıflatır Mı?

Yulaf Ezmesi Diyeti Zayıflatır Mı

Yulaf ezmesi, diyet yapanların çok sık tercih ettiği besinler arasındadır. Kolay sindirilmediği için tok tutma özelliği yüksek olan yulaf ezmesinin sür ve yoğurtla birlikte tüketilmesi mümkün olmaktadır.

Meyvelerle birlikte çok lezzetli karışımlar ortaya çıkaran yulaf ezmeleri, özellikle kuruyemişler ve diğer ürünlerle birlikte kullanıldığında doyurucu birer öğün haline gelmektedir. Pek çok kadın yulaf ezmesi zayıflatır mı yoksa sadece ara öğün olarak mı kullanılır bilmemektedir. Midede şişen yulaf ezmesi, uzun süre sindirilmediği için çabuk acıkmayı da önler.

Birbirinden lezzetli tariflerle ana öğün ya da ara öğün olarak kullanabileceğiniz bu besin, her zaman sağlıklı bir diyetin parçası olabilir.

yulaf ezmesi diyeti

Yulaf Ezmesi Nasıl Tüketilir?

Yulaf ezmesini çilek, muz, kuru üzüm, kuru kayısı, fındık, fıstık, badem ve ananas gibi meyvelerle birlikte yoğurt ya da sütlerin içine ekleyerek tüketebilirsiniz.

İki ya da üç kaşık yulaf ezmesini bir kase yoğurdun içine ekleyerek meyvelerle birlikte tüketebilirsiniz. Kahvaltı öğünü olarak çok iyi bir seçenek olan bu karışım, birçok kişinin beğenmediği bir öğündür.

Süt yerine yoğurtla birlikte tüketebileceğiniz yulaf ezmesi sayesinde kilo verme konusunda da başarılı olursunuz. Çünkü sindirim sisteminiz daha kolay bir şekilde  çalışır.

Yulaf Ezmesi Ne Kadar Tüketilmeli?

Yulaf ezmesi günde 3-4 yemek kaşığı kadar tüketilmesi gereken bir üründür. Özellikle sabah kahvaltılarında tercih edebileceğiniz yulaf ezmesi, lapa şeklinde sütle ya da yoğurtla tüketilebilmektedir.

Guatra, dişlere ve birçok sindirim sorununa iyi geldiği bilinen yulaf ezmesi, sağlıklı bir besin olduğu ve tok tuttuğu için sizi ikindi zamanına kadar tok tutacaktır. Bu yüzden kilo vermek isteyenlerin en önemli beslenme listelerinde yulaf ezmesi bulunmaktadır.

Yulaf Diyeti

Yulaf Ezmesi Kullanabileceğiniz Alternatif Tarifler ve Nasıl Tüketilebilir?

Yulaf ezmesinin kullanıldığı alternatif tarifler, yoğurt, ceviz ve kuru üzüm karışımı ile birlikte meyveli karışımlar olabilir.

Birçok kişi yulaf ezmesi tarifleri konusunda kek ve diğer ürünlere eklediği tarifleri kullanır. Ancak bu ürünü tek başına tüketmek her zaman daha fazla işe yarar. Çünkü sağlıklı besin seçenekleriyle birlikte daha etkili bir besin olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu