Sağlık

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Diş rengi genetik olarak sarımsı olabileceği gibi, ilerleyen zamanlarda sigara, çay, kahve ya da diş bakımına özen göstermeme gibi sebeplerle sararabilir. Bu durumda kişiler diş beyazlatma yöntemlerine başvurur.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatmak için doktorunuzun dişlerinizin üstüne takmanız için verdiği aparatı kullanarak evde diş beyazlatma sağlayabilirsiniz. Dişinize göre yapılan bu kalıbın içerisine diş beyazlatacak olan ilaç konularak günde ortalama 4-6  saat takmanız halinde dişleriniz beyazlayacaktır.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

İkinci yöntem ise diş hekimi muayenehanesinde, diş gözeneklerini temizlemek için yapılan lazer ışını ile beyazlatmadır. Yaklaşık 45 dakika süren bu işlemde dişe etleri zarar görmez.

Beyazlayan Diş Ne Kadar Süre Dayanır

Beyazlatılan diş renginde birkaç ton açılma yaşanır. Bunu korumak için çay, kahve, sigara, çikolata, ketçap benzeri boyalı gıdalar ile renkli ve asitli içeceklerden uzak durulmalıdır. Ayrıca diş beyazlatma işlemi sonrası bunu destekleyen diş beyazlatıcı macunlar kullanılabilir. Dişin beyazlığının ne kadar uzun sürdüğü de bu faktörlere göre ve dişin yapısına göre değişkenlik göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu