Moda

Bu Moda Kuralları Artık Kullanılmıyor!

Bu moda kuralları artık kullanılmıyor!

Moda dünyası hiç durmadan evrim geçiriyor. Sürekli değişen moda kuralları içerisindeki giyim parçaları eskiden birçok kişi tarafından severek giyilirdi ve hatta bu kıyafetler ünlülerin bile severek giydikleri moda parçalarıydı artık günümüzün modasında bunların yeri yok! Kadınlive kadın ekibi olarak yakın mercek altına aldığımız ve günümüzde kullanılmayan moda parçaları ve kuralları nelerdir? Hep birlikte inceleyim isterseniz.

Moda kuralları

Moda dünyasının değişime uğrayan ve kullanılmayan parçaları listesinden bazıları ise şöyle; desenli parçalar, etek boyları, ayakkabılar, çantalar, çoraplar ve daha birçok giyim parçasını kombin yaparak giydiğimiz moda kuralları şimdilerde kullanılmayan parçalar listesine girdi. Şimdi bu kullanılmayan moda parçaları listesine göz atmakta fayda var.

Desenli giyim parçaları birlikte giyilmez

moda-kurallari-artik-yok-1

Geçmişin derinliklerinde saklı en eski moda kuralı! Farklı desenleri birbiriyle karıştırarak kullanıyoruz. Zıt desen ve renklerden ilham alıyoruz.

Yaş ilerledikçe etek boyları uzar

moda-kurallari-artik-yok-2

Günümüzde güzellik artık geliştiği için 40 yaşlarındaki bir kadın, 25 yaşında gibi çok şık ve güzel görünebilmektedir. Mesela ünlü model Claudia Schiffer ve dünyaca ünlü oyuncu olan Jennifer Aniston gibi güzel kadın örneklerinin fotoğraflarını incelediğinizde görüyoruz ki 20+ yaşlarındaki bayalardan bile daha genç ve güzel görünüyorlar. Joan Collins bir zamanlar söylediği sözü hatırlatalım size ‘yaş sadece bir sayıdan ibarettir’, burada en önemlisi ise kendinize nasıl baktığınızdır. Eğer Jennifer Aniston gibi güzel yapılı bir vücudunuz varsa, 40 yaşında bile olsanız mini etekler giyebilirsiniz.

Ayakkabılar ve çantalar takım olmalılar

moda-kurallari-artik-yok-3

Son zamanlarda çok fena şekilde patlayan bir moda kuralı! Bu kural artık yıkıldı ve hatta ayakkabı ile çanta eş olması şıklık yerine rüküş olarak sayılabiliyor. Farklı renk ve tarz ayakkabılar ve çantaları kombinlemek modanın yeni kuralı olduğunu belirtelim.

Açık ayakkabı içerisine çorap giyilmez!

moda-kurallari-artik-yok-4

Rihanna, Alexa Chung gibi ünlüler ve daha birçok kadın açık burunlu ayakkabıları ile birlikte kalın çorap giyinebiliyorlar. Bu tarz bir kombine sizi olduğunuzdan daha cesur gösterebilmektedir. Fakat işin sırrı ise, burnu dikişsiz çoraplarda!

Elbiselerin üzerinde iç giyim görünmemeli

moda-kurallari-artik-yok-5

Eskiden olsa kıyafetler üzerinde görünen iç çamaşırları ya da çamaşırın ipleri, izleri belli olsa bile bunun çok ayıp olduğu söylenirdi. Şimdilerde ise, moda’da şeffaf gömlek, bluz, tişörtler artık oldukça popüler ve moda! Bu transparan giyim parçaları üstleri ile şık iç giyim parçaları giyiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu