Güzellik

Görüntünüzden mutlu olmanın yolları

Görüntünüzden mutlu olmanın yolları

Dış görünüşünüz de bir türlü istediğiniz sonucu elde edemediğinizde bunu da ciddi boyutlara yani takıntı haline getirdiğinizde sizler için yaptığımız araştırmadan faydalanabilirsiniz.

Güzellik algısına kendinizi kaptırmayın

Herkese güzel gelen televizyondaki gördüğünüz starlara uyum sağlamak zorunda değilsiniz gerçek hayatta beğendiğiniz görünümüne hayranlık duyduğunu güzelliklere dikkat edebilirsiniz.

güzellik-algısı

Sağlıklı görünmeye çalışın

Sıfır beden olmak yerine sağlıklı görünmeye dikkat etmeliyiz. Egzersiz programlarını deneyerek daha zinde ve hoş bir görünüme kavuşabiliriz.

saglikli-beslenme

Kendinize odaklanın

Dış görünümü takıntı haline getirmek yerine kendimize odaklanarak ruh ve bedenimizi uyumlu hale getirebilir ve son derece rahat bir kişiliği kavuşabiliriz.

kendinize-odaklanin

Kusurlarınızla barışık olun

Bedenimizle barışık olmalıyız. Örneğin yüzümüzde bulunan çiller ya da burnumuzun büyük yapısını benimsememiz gerekmektedir. Kendinizden bir türlü emin olamıyorsanız en çok güvendiğiniz yakınlarınıza birkaç soru yönettiğiniz de sizler de düşündüğünüz kadar kötü olmadığınız konusunda hemfikir olabilirsiniz.

kusurları-benimseme

Kötü göründüğünüzü düşünmeyin

Karamsarlığa kapılmadan hiçbir zaman için kötü göründüğünü düşünmemiz gerekmektedir. Özellikle kendimizden emin olmadığımız stresli olduğumuz dönemlerde de bu yüzümüze ve cildimize yansıyacağı için çok daha kötü görünmenize sebep olabilir.

kadin-mutsuz

Makyaj yapmamayı deneyin

Örneğin her gün makyaj yapıyorsak bazı günler makyaj yapmamayı denemeliyiz. Cildimizin nefes aldığını çok daha rahat bir gün geçirdiğinizi fark edeceksiniz.

makyaj-yapın-siz

Rahat kıyafetler giyinin

İçinde kendinizi daha rahat hissettiğiniz kıyafetleri giymeniz tavsiye ediyoruz.

rahat_kiyafet-giyin

Aynalardan uzaklaşın

Sürekli aynalara bakmak yerine biraz ara vererek kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Alışveriş merkezlerinden ve aynalardan daha uzak durarak kendinizle daha çok barışa bilirsiniz. Kendinizi iyi hissettiğiniz açık havada ve huzurlu ortamlarda bulunmayı özen göstermelisiniz. Sizlerde kendinizle daha çok barışarak daha mutlu bir yaşam sürdürebilirsiniz.

aynaya-bakma

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu