Moda

Bu Moda Trendlerinden Uzak Durun!

Bu moda trendlerinden uzak durun!

Bazı moda trendleri sizin için tam bir moda faciası olabilmektedir. Dolayısı ile uzak durmanız gereken moda akımlarının neler olduğu çok iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Peki siz hangi moda trendlerinden uzak duracağınız konusunda bilginiz var mı? Bir manken kadar düzgün fiziğe sahip değilseniz bazı kıyafetlerden olabildiği kadar uzak durmak zorundasınız!

Bu moda trendlerden uzak durun

Moda dünyası her geçen gün farklı trendleri karşımıza çıkartmakta. Yeni çıkan bazı trendler tutulmadığında yeniden farklı stil ve tarzlarda yorumlanarak tekrardan sokak modasına hızlı bir şekilde giriş yapıyor. Eğer sizin fiziğiniz top modeller kadar düzgün ve estetik değilse uzak durmanız gereken moda trendlerinin listesini sizler için bir araya getirdik!

Panço modelleri, vücudunuzun üst bölgelerini olduğundan daha çok geniş göstermektedir. Dolayısı ile birçok kadın için panço giymek akıllıca bir davranış olmayabilir.

uzakdurunmoda1

Düşük ağlı pantolon modelleri, çoğu kadın için tam bir moda faciası olmasına neden olabilmekte. Bu pantolonların üst kısımları bol, düşük ağlı pantolon modellerinin bacak kısımları ise skinny jean tarzındadır.

Kalça kısımları bol kumaş arasında ilginç bir görüntüye bürünürken ince olan bacaklar çok garip görünebilir. Düşük ağlı pantolon modelleri, sokak modası trend listesinde ilk sıralarda yer almış olsa da bu tip pantolonla şık bir görünüm sergilemeniz oldukça zor olacaktır. Eğer bu pantolon modelleri seviyorsanız küçükte olsa bir önerimiz olacaktır. Pantolonun bacak kısımları yapışık olmayanlarını tercih edebilirsiniz.

uzakdurunmoda2

Örgü tarzı bolero modelleri kolları olduğundan kalın gösterebilmekte ve göğüs bölgesini ilginç bir görüntü oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra göğüs bölgelerine bağladığınız bolerolar da vücut tipinize göre hiç güzel görüntü sergilemez. Ayrıca seçmiş olduğunuz giyim parçasının modeline özen gösterdiğiniz kadar renk konusunda da oldukça titiz olmalısınız.

uzakdurunmoda3

Kadınların en sevdiği parçalardan biriside taytlar fakat parlak tayt çeşitleri ve modellerinin çok kötü kıyafet olduğunu kabul etmelisiniz. Özellikle ışığın altında yansıma yapan tayt modelleri bacakların olduğundan daha kalın görünmesine sebep olabilmekte. Dolaplarınızda diz altında biten parlak taytlarınız varsa bir an önce kurtulun! Deri tayt, dore yada lame renklerdeki parlak tayt modellerinden uzak durarak büyük bir moda faciasının önüne geçebilirsiniz.

uzakdurunmoda4

Fırfırlı elbise modelleri birçok kadının hoşuna giden parçalardan olsa bile çoğu zaman hüsranla sonuçlanabilmektedir. Elbise modellerinde kullanılmış fırfır detayları kıyafetin üzerinize yakışıp yakışmamasında önemi oldukça fazladır. Özellikle fırfırlı parçaların en büyük problemi ise göğüs kısımlarının altına yerleştirilmiş olan fırfır detaylarının karın bölgesinin daha geniş göstermesidir. Eğer fırfır detaylarına sahip elbise giymek istiyorsanız fırfırların karın kısmından uzak olmasına özen gösterin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu