Saç Bakımı

Kabarık saçlar için çözüm yolları

Kabarık saçlar, canınızı mı sıkıyor? Saçların kabarması genel olarak genetik durumla ilgilidir. Özellikle sıcak havada saçların yıkanması sonrasında bu durum çok görülür. Eğer saçınız kabarıksa ve sizi çok rahatsız ediyorsa. Çözüm yolu arıyorsanız. Sizin için önerilerimiz ve çözüm yollarımıza göz atmalısınız.

Kabarık saçlar için çözüm yolları Kadinlive.com’da!

Saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin!

Banyo ve duş aldığınızda saçlarınıza kesinlikle saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Saçlarınızı durulamadan önce saç kreminizi saçınıza sürerek belirli bir süre bekleyin. Duştan çıktığınızda başınıza sardığınız havlular mikrofiber özelliği olursa saçlarınızın daha az kabaracağını unutmayın.

Saçınızı iyice nemlendirin

Kuru ve cansız saçlar havadaki nemi emdiğinden kabarmaya yol açabilir, saçınızı mümkün olduğunca nemlendirmek size fayda sağlayacaktır. Kabaran saçlarınızın önüne geçmek için banyondan çıktıktan sonra nemlendirici saç bakım ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Saçınıza yatmadan önce şekil verin!

Sabah yatağınızdan kalktığınızda duş almak için vaktiniz yoksa, duşunuzu yatmadan önce alın ve saçınıza şekil verici bakım ürünlerinden sürün. Sonrasında saçınızı ense hizasında toplayıp küçük bir topuz yapın. Sabah yatağınızdan kalktığınızda saçınızı açın ve parmaklarınızla saçlara şekil verin. Bu sayede doğal bir görünüm elde edebilirsiniz ve kabarmamış saçlara kavuşacaksınız.

Bu yazımızı da ilginizi çekebilir ; En Tarz Dalgalı Saç Modelleri 2015

Isı’dan koruyucu spreyler kullanın

Saçlarınızı saç kurutma makinesi, saç maşası ve düzleştirici gibi saçlarınıza ısı veren saç şekillendiricilerinden kullanmadan önce ısı’dan koruyan sprey kullanın.

İyon özellikli saç şekillendiricilere tercih verin

Saçlarınızın elektriklenmesini önleyen ve saçınızın kolay bir şekilde taranmasını, parlak ve canlı görünmesini sağlayacak iyon özellikli saç kurutma makineleri sizin aradığınız kurtarıcınız olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu