Kişisel Bakım

Bu Parfümlerle Erkekleri Büyüleyin!

Erkekleri baştan çıkaran parfümler!

Parfüm kelimesi aslında birçok duyguya ifade olur. Bu duyguları umut, arzu, his, ruh hali, duygu, beklenti vb. gibi kelimeler ile adlandırabiliriz. İnsanların ruh halini yansıtan parfümler, karşısındakine yaşam tarzı, tercihleri, zevkleri, huyu hakkında az çok bilgi verir.

Bu Parfümlerle Erkekleri Büyüleyin!

Doğru parfümün seçimi – asıl önemli olan budur. Kullandığınız parfüm karşınızdakini sizden uzaklaştırmamalıdır. Bunun aksine size yaklaştırmalı, baştan çıkmasını sağlamalıdır. Her bayanın kendine özgü bir parfümü olmalıdır. Çevresindeki kişilerin etkisiyle parfüm seçimi doğru değildir. Her kişinin kendine özel kokusu olmalıdır.

Parfüm seçimi yaparken, kokusunu alabilmek için bir müddet bekleyin. Çiçek gibi tedricen açılan parfüm kokuları için sıktıktan sonra biraz beklemeniz halinde doğru seçimi yapabilirsiniz.

Parfüm aileleri bulunmaktadır: Kendine göre ayrılan parfüm kategorileri bulunmaktadır. Bunları çiçeksi, odunsal, meyveli vb. olarak sınıflandırmak mümkündür. Bazı parfümlerin içeriğinde her iki koku da mevcuttur. Meyveli-çiçekli, odunsu-meyveli gibi…

Odunsal: Bu tür parfümlerin içeriğinde paçuli, sedir ağacı, sandal ağacı gibi notalar yer almaktadır. Bu parfümler sayesinde orman esintisini üzerinizde hissedebilirsiniz. Bu parfüme verilebilecek en iyi örneklerden birisi de Elizabeth Arda’nın Mediterrane parfümüdür.

Oryantal: Bu tür parfümlerin içeriğinde amber, misk, egzotik ve vanilya bitkileri yer almaktadır. Oryantal parfüme verilebilecek en iyi örnek Dior’un efsane Midnight Poisonu’dur.

Çiçekli: Bu tür parfümlerin içeriğinde yasemin, leylak, gül gibi aklınıza gelen her türlü çiçek yer almaktadır. İnsana haz veren yumuşak ve tatlı bir kokusu vardır. Bu parfüme verilebilecek en iyi örnek Estee Lauder Pleasures ve Flora by Gucci’dir.

Meyveli: Bu parfümlerin içeriğinde limon, bergamot, mandalina, kırmızı meyveler, tatlı portakal ve notaları yer almaktadır. Hafif kokularından dolayı en çok tercih edilen parfümlerdendir. Örnek olarak Prada Infusion da Fleur d’Oranger ve DKNY Be Delicious’u verebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu