Saç Bakımı

Saç Dökülmesine Karşı En İyi Şampuan

Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan

Saç dökülmesi her bireyin ortak sorunları asında, bazen genetik olarak, bazen de çevresel kirlilikler, dengesiz beslenme, vitaminsizlik ve kimyasal ürünlerin kullanımına bağlı olarak saçlar yıpranarak dökülebilmektedir. Tabi ki dökülen saçlar azda olsa çokta olsa ister istemez insanın moralini son derece bozmaktadır. Saç dökülmesine karşı oldukça etkili olan bir takım ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerden bazıları saç dökülmesini engelleyen şampuanlardır.

Saç dökülmesine karşı bitkisel çözümler de var, fakat bu saç bakım kürlerinin başarılı olabilmesi için oldukça yüksek bütçeler gözden çıkarmak gerekebilmektedir. Bundan dolayı saç dökülmesine iyi gelen şampuan türleri daha fazla tercih sebebi olmaktadır. Kadınlive saç bakımı editörleri olarak saç dökülmesine çözüm olabilecek en iyi şampuanları ortalama fiyatları ile birlikte sıraladık.

Saç dökülmesini önleyen şampuan markaları ve fiyatları

Saç dökülmesine karşı en etkili şampuanlar, saçlardaki dökülme oranını azaltarak minimum seviyeye indirmek için üretilmektedir. Tabi ki saçlarınız eskisi gibi olamayabilir, fakat saç köklerini besleyerek saç dökülmesini engellemektedir. Şimdi saç dökülmesi için etkili şampuanlara bir göz atalım.

01. Bioblas şampuan;

Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Bioblas, içerdiği bitki özleri ile tamamen bitkisel formüllere sahip saç dökülmesine karşı etkili şampuan, complex C26 bileşenleri ile vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olmasıyla saç köklerini işleyerek besler. Bu şampuan saç dökülmelerine karşı çözüm ürettiği gibi saçlardaki kepeğe karşıda çözüm sunar. Piyasadaki fiyatı ortalama 15-20 TL’dir.

02. Bioxcin şampuan;

Bioxcin Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Bioxcin, içerdiği formüller sayesinde saç köklerini besleyerek güçlenmesine yardımcı olur ve saç tellerinin kırılarak dökülmesini engeller. Bioxcin şampuan, saç köklerinde bulunan DHT hormonlarını etkisiz kılarak, saçlara parlaklık verir ve daha dolgun saçlar kazandırır. Bunun yanı sıra bu şampuan saçlarda oluşan kepeğe karşı etkili bir şekilde mücadele eder. Piyasada yaklaşık olarak fiyatı ise 35-40 TL’dir.

03. Novocrin placenta şampuan;

Novocrin Placenta Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Novocrin placenta, içerdiği glikojen, buğday plesanta özleri ile saç dökülmesine karşı son derece etkili şampuandır. Saça ışıltı katan ve saçın dökülmesini engelleyen bu şampuan aynı zamanda saçın yumuşak olmasını sağlar. İçeriğinde B vitaminleri olan, panax, ginseng, tuz, çinko ve buğday özleri bulunmaktadır. Ortalama piyasa fiyatı ise 25-30 TL’dir.

04. Zigavus şampuan;

Zigavus Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Zigavus, saç dökülmelerine karşı etkili olan sarımsak özlerini içerisinde barından şampuandır. Sarımsak bitkisi saçlara olan faydaları ve mineralleri sayesinde saç köklerine işlemesiyle birlikte saçlardaki dökülmeleri azaltabilmektedir. Bileşenleri arasında çinko, kalsiyum, beta karoten, amino asit, B1, B6 ve C vitamini, selenyum ve demir minerallerini içerisinde barındıran doğal antibiyotik etkisi sağlayan sarımsak sayesinde saçlardaki dökülmeler kısa süre içerisinde azalarak, durmaktadır. Zigavus şampuan, içeriğinde sarımsak bulunduğundan dolayı saçlarım sarımsak kokar diye endişe etmeyin. Çünkü içerdiği koku özellikleri ile sarımsak kokusunu ortadan kaldırmaktadır. Bu şampuanın fiyatı ise 25-30 TL’dir.

05. Sebamed şampuan;

Sebamed Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Sebamed, saç ve saç derisi PH değeri ile oldukça uyum içerisinde olan şampuandır. Bu özelliği sayesinde saç teli ve saç derisi üzerinde etkili ve derinlemesine temizleyici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda saç dökülmelerine karşıda iddialıdır. Bu şampuan piyasada bulunan fiyatı 35-40 TL’dir.

06. Revigen şampuan;

Revigen Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Revigen, bitkisel özlü şampuanlar arasındadır. İçerdiği özleri sayesinde saçı kepeğe karşı savunarak, kepekten kurtulmasına ve derinlemesine temizlik yapmanıza yardımcı olur. Revigen şampuan UV-B filtresi içermektedir. Bu sayede, temiz saçlara kavuşurken, saçın canlı, parlak ve daha hızlı uzamasını sağlar. Piyasadaki satış fiyatı ise ortalama 35-40 TL’dir.

07. Wella energy şampuan;

Wella Energy Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Wella energy, saç dökülmelerinin en büyük sebepleri arasında olan yeteri kadar alınmayan mineral ve vitaminler için çözüm sunan en ideal şampuanlar arasındadır. İçerdiği pro vitamin B5 maddesi ile saç teli ve saç kökünü etkili bir şekilde besler. Şampuan içerisinde yer alan mentol maddesiyle saç köklerinin rahat bir nefes almasına yardımcı olarak ferahlatır. Özellikle de bu şampuanı deneyenler ve kullananlar ise saç dökülmesini azalttığı ve durdurduğunu söylemektedirler aynı zaman da saça parlaklık kazandırarak canlı göründüğünü dile getirmektedirler. Piyasada bulunan satış fiyatı ise 125-130 TL’dir.

08. Restorex şampuan;

Restorex Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Restorex, içeriği bitkisel özellerle bir araya getirilmiş oldukça şifalı bir şampuan, kullanılmaya başladığı günden itibaren ortalama 2-3 hafta içerisinde saçlarda gözle görülür dökülmenin durduğu görülebilmektedir. Bu şampuanın satış fiyatı ise 15-20 TL’dir.

09. Herbalife şampuan;

Herbalife Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Herbalife, içeriği tamamen bitkisel özlere dayanan şampuanlar arasındadır. Saç teli ve saç köklerini güçlendirerek saçın dökülmesini engeller ve saçınızın daha dolgun, gür görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu şampuanın satış fiyatı 25-30 TL’dir.

10. Tresan ısırgan otlu şampuan;

Tresan Isırgan Otlu Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Tresan ısırgan otlu, saç dökülmelerine karşı son derece etkili olan bu şampuan özellikle de yağlı saçlar ve sürekli dökülen saçlar için idealdir. Saç dökülmesini azaltarak durdurur. Piyasadaki satış fiyatı 25-30 TL’dir.

11. Otacı şampuan;

Otacı Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Otacı, saç dökülmelerine karşı etkili şampuanlar arasında yer almaktadır. Şampuanın içerdiği buğday proteini, civanperçemi, ısırgan otu, adaçayı özleri, ıhlamur özleri, biberiye, kekik, defne yaprağı ve pro vitamin B3, B5 gibi vitaminler sayesinde saç dökülmesini engeller ve saç tellerinin daha kalın olmasına yardımcı olur. Bu şampuanın fiyatı ise 30-35 TL’dir.

12. Prozinc plus şampuan;

Prozinc Plus Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Prozinc, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saç dökülmesini engellediği gibi yağlı saçlara da çözüm sunuyor. Aynı zamanda kepeklere karşı etkili savunma hattı oluşturan prozinc, saçınıza canlılık ve dolgunluk katar. Pro vitaminler sayesinde saç ve saç derisine bakım uygulayan bu şampuan kullanıldığı süre zarfı içerisinde farklı bir şampuan kullanılması önerilmez. Piyasada yaklaşık olarak fiyatı ise 25-35 TL’dir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu