Diyet Listesi

Metabolizmanızı hızlandıracak 10 ipucu

Metabolizmanızı hızlandıracak 10 ipucu

Metabolizma çalışma sistemi cinsiyet yaş genetik gibi konulara bağlı olabilir ne olursa olsun metabolizmayı hızlandırmak için yapılabilecekler herkes için aynı şeylerdir.

Kadınlive editörleri olarak metabolizmayı hızlı bir şekilde çalıştıracak 10 farklı ipucunu sizler için bir araya getirdik. Şimdi hep birlikte bunları yakından inceleyelim.

Metabolizmanızı hızlandıracak 10 ipucu

01. Kasları güçlendirin

Kaslarınızı güçlendirin vücudunuzu hiçbir şey yapmasanız bile karı yapmış kalori yakmaya devam etmektedir. Kas yapısı güçlü olan kişiler daha yüksek seviyelerde işlemektedir. Kaslarda Kendi kendilerine kalori yakarak sizlerin bünyesinde yardımcı olacaktır.

02. Sık sık egzersiz yapın

Egzersiz yapın aerobik tarzındaki egzersizler sizde fazla bir şekilde kas yapmanıza yardımcı olabilir. Saatler süren çalışmalardan sonra metabolizmanın da ciddi derecede hızlanır.

03. Bol bol su tüketin

Su için alınan kalorileri vücudun yapabilmesi için suya ihtiyacı bulunmaktadır. Bir kaç saat susuz kalındığında metabolizmanız yavaşlıyor. 8 bardak su içen bir yetişkinin 4 bardak Su İşlerine göre daha fazla kalori yaktığı ortaya çıkmıştır.

04. Enerji içecekleri tüketilebilir mi?

Kafein deposu olan enerji içeceklerini metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olan etkenlerden bir tanesidir. Kan basıncı Atiye ve uykusuzluk gibi sorunlar da göz ardı etmemek gerekmektedir.

05. Öğünleri sıklaştırın

Öğünlerinizi artırır mutlaka yanınızda atıştırmalıklar bulundurun. Metabolizmayı çalıştırmak için uzun saat aralıklarıyla büyük yemekler yerine öğünlerinizi çoğaltarak ara öğünlerle metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

06. Yemeklere baharat kullanın

Yemeklerinize baharat ekleyin. Baharatlar içinde bulunan doğal kimyasallar metabolizmanızı ciddi şekilde hızlandırır. Kırmızı biber yemeklerde kullanılır sana ciddi derecede kilo vermenize yardımcı olur.

07. Proteinli yiyecekler tüketin

Proteinli gıdalar tercih edin proteinli yiyecekler yediğimiz takdirde daha çok kalori yakmaya sebep olabilirsiniz. Yağsız Protein bakımından zengin olan yiyeceklerle metabolizmanızı son derece hızlı çalıştırabilirsiniz.

08. Kahve tüketin

Sade kahve için kahveyi seviyorsanız kahve enerjisine ve konsantrasyonunuzu artırdığını düşünüyorsanız metabolizma üzerindeki hızlandırıcı etkisini de atlamamalısınız.

09. Yeşil çay tüketin

Yeşil çay için günde içilen 2 ya da 4 bardak yeşil çay Normalde olduğundan yüzde 17 daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

10. Şok etkisi yaratan diyetlerden uzak durun

Şok diyetlerden uzak durun 1200 ile 1800 kalori Ağlama ile sınırlanan kısa sıralı kilo verdiğini söyleyen diyetlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu diyetler kaslarınıza bitirerek metabolizmanızı da yavaşlatır diyeti bıraktığınız takdirde de son derece hızlı bir şekilde kilo almanızı sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu