Moda

Doğru Stil Önerileri

Doğru stil önerileri

Neredeyse tüm kadınlar kendileri için doğru stili bulmak için elinden geleni yapıyor. Kadınlive kadın ekibi olarak doğru stil önerileri ve dolabınızdaki kıyafetleri doğru bir şekilde kullanmak yada herhangi bir yere giderken uygulamanız gereken doğru stil tüyoları neler? ve doğru kombin nasıl yapılır? bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Stil ve tarz arayışı her bayanın önemsediği bir konu, sezon modasına uygun trendler, en çok beğenilen stil tarzlarını inceleyerek kendi tarzınızı daha özgün bir hale getirebilmek oldukça mümkün. İş davetlerine katılırken, alışveriş çıkarken yada ilk randevu için doğru stil ipuçları, güzellik ve bakımınız, aksesuar seçimi gibi ince detayları bu yazımızda hep birlikte inceleyerek doğru stilleri bulabiliriz. Eğer sizde iyi bir tarz yakalamak istiyorsanız bu önerilere göz atmanızda oldukça büyük fayda var.

İş davetlerine katılırken stil önerileri

İş davetleri için her zaman klasik tarz, zamansız bir şıklıkta stil yaratabilirsiniz. Sofistike ve sade çizgilerdeki kıyafet kombinesi sizi çok şık ve alımlı gösterebilir. Dolaplarımızın direği olarak nitelendirdiğim kısa siyah elbise, klasik kesimlere sahip pantolonlar, bluzlar ve yüksek topuklu ayakkabılar iş davetlerinin kurtarıcılarından olabilir.

İş daveti için stil ipuçları

Şık ve klasik kesimlere sahip pantolonlar sizin işinizi fazlasıyla göreceğine emin olabilirsiniz. Kahve yada siyah renk tonları her zaman öne çıkan renkler olduğunu unutmayın. Bluz seçiminizde ise, pastel tonlar, krem yada beyaz renkleri tercih edebilirsiniz. Fakat baştan sona kadar siyah giyinmeyin! Siyah renklerin birbiriyle tonlarının tutmaması rahatsız edici olabiliyor. Ayrıca hüzünlü ve kederliymiş gibi görünmekte istemezsiniz sanırım. Eğer kıyafetleriniz nört renk ve tonlarında ise, topuklu ayakkabılarınızı canlı renkler, kullanarak alakasız bir renk vurgusu ayarlanabilir. Ama daha güvenli bir tercih yaparak sizi olduğunuzdan daha uzun gösterebilecek ‘nude’ renklerdeki ayakkabıları satın alabilirsiniz! Eğer zayıf ve ince bir vücut tipiniz varsa, sigaret kesimlere sahip pantolonlar yada dar kesimli kalem etek modelleri size çok fazla yakışacağına emin olun.

İş daveti için aksesuar seçimi

Kombin ve stillerin tamamlayıcı parçalarından birisi de hiç kuşkusuz ki aksesuarlardır. Oldukça şık bir kemer,  zarif bir kolye yada uzun şık küpeler sizi cool bir havaya sokabilir. Fakat çok “abartılı ve sallanan küpeleri” de tercih etmeyin! Bu tip ortamlarda parmağınıza yüzük takmak ve hayvan figürlerine sahip tokalar kullanmak itici bir görünüm verebiliyor.

doğru-stil-önerileri

İş daveti için güzellik ve bakım

Eğer uzun saçlara sahipseniz derli toplu düzgün bir atkuyruğu ideal bir seçim olabilir. Kısa saçlar içinse düzgün çekilmiş bir fön yada tek tarafa tutturulmuş zarif bir toka iş daveti için uygun olabilir. Sade bir saç bandı ek olarak kullanılabilir diye düşünmekteyim. Bunların dışında makyaj yaparken fazla aşırıya kaçmamanızı tavsiye edebilirim. Sanki yüzünüz de hiç yokmuş gibi doğal makyaj yapmanız size bir artı kazandıracaktır.

İlk randevuya giderken stil önerileri

Çok önem verdiğiniz ilk randevu’da karşınızdaki erkek üzerinde nasıl bir iz bırakacaksanız onu sakın abartmaktan kaçının. Kendi stilinize uygun ve çok rahat hissedebileceğiniz kıyafetleri tercih etmenizde fayda var. Olduğunuzun dışında bir görünüm sergilemek erkeğin sizi tanımasını zorlaştırabilir.

doğru-stil-önerileri-1

İlk randevu için stil ipuçları

Eğer ki göğüs dekoltesine güveniniz varsa, çok şık ve güzel bir bluz giyebilirsiniz. Giydiğiniz bluzu abartılardan uzak durarak ve düz kesimlere sahip size yakışan kot pantolonlar ile kombin yapabilirsiniz. Bunun tam tersiyse göğüs kısmından çok boyunuzu öne çıkaracak ve sizi daha uzun gösterebilecek topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Yada şık bluz üzerine gösterişli bir kolye uygun olacaktır. Minyon bir yapınız varsa, feminen tarzlardaki çiçekli yada desenli elbise modelleri size çok yakışacak. Fakat elbisenin çok kısa olmaması gereklidir! Değilse tüm gün etek çekiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

İlk randevu için aksesuar seçimi

Ayakkabı seçimleriniz çok önemli, özellikle seçmiş olduğunuz kıyafetlerle uyumlu olması gerekli. Kolye, küpe, yüzük, bilezik hepsini bir arada kullanmaktan kaçının! Yürüyen bir aksesuar dükkanına dönebilirsiniz.

doğru-stil-önerileri-2

İlk randevu için güzellik ve bakım

Romantik makyajlar yapmanız sizi güzel gösterecektir. Pembe yanaklar, açık renklerdeki dudak parlatıcıları ve uzun kirpikler makyajınız için ideal. Saçlarda ise yine doğallıktan yana tercihler kullanmalısınız. Yani doğal hali kıvırcık ise o şekilde olmasına, düz bir saç tipiniz varsa da düz olarak görünmesi gibi. Tabii ki bu arada saçlarınızı taramayı ve şekillendirmeyi de unutmuyoruz.

Alışverişe giderken stil önerileri

“Alışveriş tutkunuyum, her şekilde alışveriş çıkarım!” dediğinizi duyar gibiyim. İşin aslına bakarsak öyle olabilir ama yine de sizin hesapsızca ve planınızda olmayan hususlarla karşılaşmamanız için önemli unsurlar var.

Alışveriş için stil ipuçları

Alışverişe çıktığımızda en çok giydiğimiz parça kot pantolonlar, Sadece pantolon giymekle iş bitmiyor tabii. Eğer tarz ve stil sahibi olduğunuzun izlenimi vermek istiyorsanız, öncelikle giydiğiniz kot pantolonun sizin vücut tipinizle doğru kesim bir pantolon mu? Buna dikkat etmeniz gerekiyor. Hasar görmüş yada eskimiş pantolonlarınızı mümkün olabildiği kadar evde giyin. Dar kesimlere sahip skinny jean, üzerine giyeceğiniz uzun gömlekler ve bel bölgesine takacağınız ince şık kemerle oldukça stil sahibi görünebilirsiniz. Altına giyeceğiniz balerin tarzı babetler ile kombini tamamlayabilirsiniz. İşte gerçek bir stil sahibi oldunuz! Eğer kendinizi kilolu görüyorsanız baskılı ve yazılı bluzları giymeyi deneyin. Kıyafetlerinizle alışveriş turuna çıkacaksanız, düğmesi az olan pratik bir şekilde giyilebilen kıyafetler tercih edebilirsiniz.

doğru-stil-önerileri-3

Alışveriş için aksesuar seçimi

Alışveriş turuna çıkarken kural, küçük çanta yerine daha büyük olanlarını tercih etmektir. Fakat çantanın içerisinde özel eşyanızın kaybolabileceği kadar, büyük ve dağınık bir çanta değil! Şunu kesinlikle unutmayın cüzdanınız, anahtarlarınız ve alışveriş için hazırladığınız listenin kolay bir şekilde ulaşılabilmesi gereklidir. Topuklu ayakkabılar, ayakkabı tercihleriniz de en sonda olmalılar. Eğer ayakkabı alışverişi için dışarıya çıktıysanız da dizlerinize kadar bağcıklı botlar giymeyin!

Alışveriş için güzellik ve bakım

Eğer saçlarınız uzun ise daha rahat alışveriş etmek için toplamayı deneyin. Kısa saçlarınız varsa da taç yada bant kullanabilirsiniz. Hemen yenice sürülmüş kırmızı ojeler alışveriş sırasında zarar görebilir, buna dikkat edin. Makyaj yapma konusunda ise, farklı tarz kıyafetler deneyerek satın almayı düşünüyorsanız, fondöten kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Özellikle açık renk tonlarındaki üst kıyafetlerinde izler bırakabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu