Saç Renkleri

Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır

Kestane saç rengi, son yılların en popüler saç renklerinden olamaya devam ediyor. Kadınlar tarafından ilgi gören kestane saçlar doğal bir renge sahip oldukları için en çok tercih edilen saç renkleri arasında. Kestane saç renginin birçok farklı renk tonları bulunuyor bunlar ise; açık kestane saç rengi, koyu kestane saç rengi, kızıl kestane saç renkleri ve dore kestane rengi gibi daha farklı birçok kestane saç rengi tonları bulunmakta. Kadınlive kadın ekibi olarak kestane saç rengi kimlere yakışır, nasıl elde edilir ve kestane saç modellerini bu konumuz da ele aldık.

Kestane Saç Renkleri ve Trend Saç Modelleri

Kadınların en büyük problemleri de saç renklerini beğenmeyip farklı renkler istemeleridir. Problem olarak görülmesinin en büyük nedeni de yapılan saç renginin eski kullanılan renkten güzel olup olmayacağıdır. Çünkü eğer beğenilmezse bir elbise gibi çıkartılıp bir kenara konulamaz ve üstünden belli bir süre geçmediği sürece tekrar boyanamaz. Bu nedenle saç rengi seçilmeden önce çok dikkatli karar verilmesi gerekir.

Kahküllü Kestane Saç Rengi Trend

Kestane Saç Rengi Hangi Tene Yakışır?

Kestane saç rengi bir sarı ya da kızıl kadar cesaret isteyen bir renk değildir. Bu nedenle o renkleri tercih etmekten kestane saç rengini tercih etmek daha kolaydır. Çünkü kestane saç rengi tonları esmer, kumral ve sarışın bütün kadınlara yakışır. Bu renk seçilirken tek bakılması gereken ten rengine göre hangi kestane saç rengi tercih edilir. Genellikle açık tenli kadınlara açık kestane saç rengi yakışacağı düşünülür ve bu doğru bilinen yanlışlardan biridir.

Kalın Telli Koyu Kestane Saç Rengi

Çünkü ten rengi açıldıkça saç renginin koyulaşması kadınların ten renginin daha belirgin olmasını sağlar. Eğer ten rengi biraz koyu ise de açık kestane saç rengi tercih edilmelidir. Bunun sebebi ise açık kestane saç rengi koyu kestane saç renginden daha parlak durmasıdır. Ten rengi koyu olan kişiler açık kestane saç rengini tercih ettiklerinde ten renkleri daha canlı görünebilir.

Kestane Kızıl Saç Rengi hafif Dalgalı Saç Modeli

Kestane saç rengi çok zorlayıcı bir renk olmadığı için çoğu kadın evde kendim boyayabilirim diye düşünebilir. Fakat her zaman boya kutularının üzerinde görülen renklerin aynısı tutmaz. Çünkü saç boyatılmadan önce açılıp açılmayacağına ya da boyanın saçta ne kadar duracağına iyi karar verilmesi gerekir. Riske girmemek için iyi bir kuaför ile anlaşılarak yapılması gerekir.

Kestane Saç Rengi Trend Modeller

Kestane Saç Boyası

  • Koleston 5.4 numaralı uzun süreli kalıcı açık kestane saç boyası.
  • Koleston 3.4 numaralı yağ bakımlı koyu kestane saç boyası.
  • Loreal inoa 4.0 numaralı yoğun renk tonlu kestane saç boyası.
  • Loreal excellence 3 numaralı güçlendirici bakım kremli koyu kestane saç boyası.
  • Loreal intense 5.52 numaralı yoğun ışıltılı bakım kremli sıcak kestane saç boyası
  • Loreal paris excellence 5.5 zenginleştirilmiş bakım kremli açık kızıl akaju kestane saç boyası.
  • Palette 5.68 numaralı yoğun yağ bakım kremli kestane saç boyası.

Kestane Saç Rengi ve Saç Tonları

Kestane Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saç renginiz de farklılık yaratmak istiyorsanız, kestane tonları ideal bir seçim olabilir. Peki kestane saç rengi nasıl elde edebilirim? Yukarıda sıralamış olduğumuz saç boyası markaları ve numaraları ile kestane saç elde etmek mümkündür. Bunun için saç renginiz açık tonlarda ise istediğiniz tonlardaki kestane saç rengini direk kullanabilirsiniz. Fakat saçlarınız koyu renk tonlarında ise ilk olarak saç renginizi açmanız gerekecek bunun içinde saç açıcı ürünlerden kullanabilirsiniz.

Koyu Kestane Saç Rengi ve Düz Dolgun Saç Modelleri

Kestane Saç Rengine Hangi Saç Modelleri Yakışır?

Kestane tonlarındaki saçlarınız için düz, hafif dalgalı ve atkuyruğu saç modelleri oldukça yakışmaktadır. Düz saç modelleri kestane kahve tonlarındaki saçlarınızı daha canlı ve ışıltılı göstererek kusursuz bir güzellik katar. Bu sayede hem doğal görünürsünüz hem de yüzünüzün güzelliği ortaya çıkmış olur. Hafif dalgalı kestane rengi saç modelleri ile çok cool bir hava yakalayabilirsiniz. Saçlarınız hacimli ve bakımlı görünen dalgalı saçlarda kestane saç tonları parlaklık, canlılık ve belirgin bir görüntü ortaya çıkartır.

Kestane Saç Rengi ve Saç Modelleri

Bu konumuz da ilginizi çekebilir; Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Kestane saç renginde son olarak da atkuyruğu kestane saçlar, doğallığı ile kusursuz güzelliğinize elegan görüntü verir. Bu saç modelinde kestane saç rengi tonları daha canlı durur ve çok havalı bir görüntü katar. Kestane saç rengi ve saç modelleri olarak sizlere bir dizi görseller hazırladık. Aşağıdaki galeriden inceleyeceğiniz bu saç rengi ve modelleri size ilham verebilir.

Kestane Saç Rengi ve Saç Modelleri / GALERİ

Kızıl kahve Kestane Saç Rengi Dalgalı Saç Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu