Makyaj

Kahverengi gözlere makyaj tüyoları

Kahverengi gözlere makyaj tüyoları

Kahverengi gözlere sahip olan kişilerin en çok sordukları sorulardan bir tanesi olan gözlerimin rengine en uygun renkteki far hangisi olduğu sorusudur. Kadınlive makyaj editörleri olarak kahverengi gözlere makyaj önerileri ve far seçimi konusunda sizleri bilgilendiriyoruz.

Kahverengi gözlüler nasıl renk far seçmeli?

Kahverengi gözler için genel anlamdaki öneriler 5 doğal tonlar gri tonları menekşe mor hoş durur denmektedir. Haki zeytin yeşili de mükemmel bir kombinasyon olarak bakır altın rengi de cesaretli bir şekilde kullanmanız mümkündür.

Gözleriniz elaya yakın bir tonda ise yeşil far kullanmanızda çok hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Göz ile aynı renkteki farları kullanmamız gerektiğinin altını çizseler de, kahverengi göze kahverengi, yeşil gözlere de yeşil far çok hoş görünmektedir. Önemli olan doğru tonu bularak uygulamanızdır. Kahverengi tüm tonları rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi, mor, yeşil, mavi renk tonları gibi renkler konusunda daha dikkatli seçim yapmalıdır.

Dikkat etmeniz ve kaçınmanız gereken renkler şöyle sıralanmaktadır.

kahverengi gözlere makyaj 1

Pembe leylak gibi far renkleri kahverengi gözlerin çevresini şiş göstererek daha kötü görünmesine sebep olmaktadır. Bu durum tabii ki tüm kadınlar için ve tüm pembe tonları için geçerli değil, ama risk almak istemiyorsanız sizlerde pembe tonlarından kaçınmalısınız. Leylak rengi içinde bunları söylemek mümkündür. Kahverengi gözlü kadınların cilt renkleri daha çok sarıya yakın sıcak bir cilt tonu olduğu için bu hususlara dikkat etmelisiniz.

Pembe ve leylak rengi soğuk renklerden oluştuğu için mavi cilt tonunuza sarı ile çatışarak hiç de hoşunuza gitmeyecek bir görüntü yaratabilir. Mavi renkteki farlar konusunda da oldukça dikkatli olunmasında büyük fayda var. Bu durum tüm göz renkleri için geçerlidir.

Uygun göz kalemi kullanarak çok daha etkileyici ve hoş görünebilirsiniz.

kahverengi gözlere makyaj 2

Kahverengi gözleriniz varsa siyah ya da koyu kahverengi göz kalemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Küçük gözlerinizi büyük göstermek ya da bunun gibi başka renkte göz kalemlerini ihtiyacınız olduğu durumlarda ise lacivert, gümüş gibi renkleri kullanarak daha hoş iri gözlü güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu