Diyet Listesi

Davranış değişikliğiyle zayıflayın!

Güzel bir görünüme sahip olabilmek için diyetlere planlı yemek saatlerine uymanız zor geliyor olabilir. Çoğu zaman bu söylenenleri yapmak insanın içinden gelmez. Düşünsenize bir döner yedikten sonra aldığımız yağları ve kiloları ne kadar korkutucu olsa da bazen dayanamıyoruz. Her durumda yapmanız gerekenleri bilmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Sayfamızda paylaşmış olduğumuz yazılar sizlere çok iyi gelecektir ve bu sayede 3,4 kg birden verebileceksiniz.

Öncelikle doğru bildiğiniz şeyler bazen sizin aleyhinize olabiliyor ve daha fazla kilo alabiliyorsunuz. En önemlisi de bu şekilde devam ettiğiniz taktirde kilolarınızın daha da fazlalaşması. Yapmış olduğunuz diyetleri sporları bir kenara bırakıp yeniden kendinizi toparlayabilmeniz için 10 püf noktayı sizlerle paylaşacağız.

Davranış değişikliğiyle zayıflayın!

Güzel ve ince bir fiziğe sahip olmanın püf noktaları

01. Yemeklerinizi mutfakta tabaklarınıza koyarak getirin ve asla tencereyi masaya getirmeyin.

02. Yemeğinizi yerken yavaş olun ve arada dinlenme molası verin.

03. Tabak boyutlarını küçültün. Büyük tabaklar genelde dolu görünmek ister bu nedenle küçük tabak aldığınızda onu dolu gördüğünüzde de aynı etkiyi hissedeceksiniz.

04. Kalorili ve bol yağlı yemeklerden uzak durun ve sağlıklı hafif yemekleri tercih edin.

05. Karnınız doyduğunda bir diğer tabağa geçmeyin. Bunu ilk zamanlarda yapmayabilirsiniz bu nedenle önce 3 gün sonra 3 hafta doyduğunuzda bırakın.

06. Zihninize her zaman olumlu mesaj verin ve kilo vermeyi güzel bir tecrübe olarak benimseyin. Diyet ile ilgili olumsuz şeyler düşünmemeye gayret gösterin. Hayatınızda kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bir kaç değişiklik yapın.

07. Ara yemek sizi daha zinde tutuyorsa kendiniz zorlamadan ara yemek de yiyebilirsiniz.

08. Kendinizi nasıl hissettiğiniz çok önemli. İyi veya kötü nasıl hissediyorsanız kendinizi sorgulayın.

09. Kendi sağlığınızla ilgili yapmış olduğunuz iyi veya kötü şeyleri yazın. Kötü olan şeyleri haftada bir azaltın ve iyi olanları aynı şekilde arttırın. Bunun sonucunda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

10. Yanınızda mutlaka sağlıklı abur cubur bulundurun. Dolabınızı açtığınız da gözlerinize ilk takılan sağlıklı yiyecekler olsun. Kendinize yiyebileceğiniz hafif bir şeyler hazırlamak isterseniz kepekli lavaşın arasına şekersiz çikolata sürebilirsiniz. Mutfakta zaman geçirmek keyifli gelebilir bunu kendi lehinize çevirin ve düşük kalorili yiyecekleri hazırlayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu