Anne & Çocuk

En Keyif Verici Çocuk Oyunları

Çocuk Oyunları

Çocukların evde güvenli bir şekilde oyun oynayabilecekleri önerileri, kadınlive kadın ekibi olarak aşağıda listeler halinde derleme yaptık.

Sünger Yarışı Oyunu

Bu oyunda her çocuk kendisine göre bir eş seçer, birisinin elinde bardak bulunur ve diğer çizginin arka tarafına geçer. Diğeri ise sünger alıp, küvete doğru koşmaya başlar, elindeki süngeri içerisine batırarak süngerin suyu emmesini sağlamaktadır. Daha sonra ise elinde bulunan süngerin suyunu bardağa boşaltmak için uğraşır. Bardağı su ile kim daha önce doldurursa onlar kazanır.

Tam İsabet Oyunu

İki arkadaş diğer arkadaşlarına sünger topu ile vurmaya çalışırlar. Sünger topu ile vurulan çocuklar vuranın kendisinin diğer çocuklar tarafından vurulasıya kadar yerde oturması gerekir. Vuran çocuk vurulduğunda bütün çocuklar ayağa kalkarak oyuna devam edebilmektedir. Eğer çocuklardan birtanesi elindeki topu havada yakalarsa topu atan kişi yere oturması gerekmektedir.

Tuz ve Şeker Oyunu

Bu oyunda, herhangi birisi kaptan olmaktadır diğer çocuklar ise belirli bir mesafede karşı tarafa geçerler. Kaptan olan çocuk yavaş hareketlerle kendi etrafında dönmeye başlar ve bir “şeker” bir “tuz” diyerek bağırır. Şeker demesiyle birlikte etrafındaki çocuklar kaptan olan çocuğa yaklaşır, tuz dediği anda durmaları gerekmektedir. Kaptanın tuz demesine rağmen hareket etmeye devam edenler olursa bu çocuklar oyunun başlangıç noktasına geri dönmek zorunda kalırlar. Oyunu kaptana ilk yaklaşan kazanmaktadır.

Gölge Koşusu Oyunu

Bu oyunda ise çocuğun birisi avcı olur diğer çocuklarda av olacak tavşanlardır. Avcı olan çocuk tavşan olan çocukların gölgesine bastığı anda tavşan yakalanmış olacaktır. Daha sonra bu roller değişebilir. Tavşan olan çocukların gölgeleri herhangi bir cismin gölgesi ile kaplanırsa o tavşan serbest bırakılmalıdır. Fakat tavşanlar sürekli olarak saklanamazlar. Burada avcı olan çocuk 1, 2, 3 haydi koşun şeklinde bağırdığında tüm tavşan olan çocuklar koşmak zorundadırlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu