Makyaj

Burcu Esmersoy: makyajı nasıl yapılır?

Burcu Esmersoy makyajı nasıl yapılır?

Burcu Esmersoy‘un makyaj yaparken kullandığı püf noktaları sizlerle paylaşacağız. Ünlü sunucu Burcu Esmersoy makyajı nasıl yapabiliriz? Hep beraber bakalım.

Öncelikle ince bir consealerla göz kapağını tamamen kapatalım ve transparan pudra ile koz kapağımızın koyuluklarını giderelim. Burcu Esmersoy‘un koyu göz makyajı yaparken kullandığı far rengi genelde sedefli toprak tonlarıdır. Gölge gibi uygulanacak hafif bronz kahve tonuna göz kapaklarının iç kısmında da açık tonlar kullanılarak gözlerde gölgenin daha belirgin olması sağlanır.

Ünlü sunucunun en çok kullandığı göz binalarına kullandığı beyaz sedefli aydınlık far rengidir. Genelde mavi gözlü bayanlara daha çok yakışır. Bu işlemi kullanarak gözlerinizi daha fazla ön plana koyarsınız.

burcu esmersoy makyajı 1

Burcu Esmersoy’un gözlerinin büyük görüşmesinin bir sırrı da göz içine kullandığı eyeliner ve göz içine kullandığı  krem rengi göz kalemidir.

burcu esmersoy makyajı 2

Bir çok ünlü nün tercihleri arasında takma kirpik olsa da Burcu Esmersoy bunu kullanmıyor. Onun sırrı iki kat maskara uygulayarak kirpiklerinin hacimlerini arttırır ve daha uzun görülür.

burcu esmersoy makyajı 3

Ünlü spiker Esmersoy hiç bir zaman fondöten tercih etmiyor. Bunun nedeni kapatmak zorunda kalacağı lekelerinin olmaması.  Burcu Esmersoy cilt temizliğine çok önem verir.

burcu esmersoy makyajı 4

Burcu Esmersoy a mac face and body fondoten kullanarak yüz gölgelemesi olan highlight uygulamasını kullanıyor. Bu uygulama elmacık kemikleri şakak ve burun kenarları koyulaştırılıyor. Uyguladığımız bu işlemlerin ardından transparan bir pudra kullanarak hem bazı sabitleştirir. Burcu Esmersoy genelde açık ton rujlar kullanarak doğal makyajı tercih ediyor. Kinda ruj kullanarak ve dudak kalemiyle conture çekilerek dudaklar daha  güzel bir görünüme gelir ve makyajınızı tamamlamış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu