Aşk & İlişkiler

Erkek Aşık Olunca Nasıl Belli Eder? Aşık Erkek Hareketleri

Erkekler aşık olursa

Hiçbir bayan bir erkeğin kendisine ilgi duyduğunu anlamayacak değildir. Ama her bayan da bu konu da sürekli kararsız kalır, bunu kesin kılmak için yazımızı okumanız yeter. İşte erkekler aşık olunca nasıl davranır

Size güzel sözler söyler

Her ne kadar bütün erkekler iç güzelliğe önem verdiklerini, tanıştıkları bayanların ilk olarak fiziksel özelliklerine bakmadıklarını söyleseler de herkes bilir ki dış görünüm onların davranışlarına yön veren en önemli etkendir. Bir erkek hoşlandığı bayana ilk sinyali onu baştan aşağı süzerek verir.

Siz giydiklerinizle, yüz güzelliğinizle, el-ayak bakımınızla, saçınızla, makyajınızla, gözünüzle kısacası size güzellik katan her özelliğinizle karşınızda ki erkek tarafından fiziksel bir imtihandan geçirilirsiniz. Bu imtihan bitince eğer geçmişseniz, bahsettiğimiz iltifatları duymaya başlarsınız; ‘Saçların ne kadar güzel’, ‘Gözlerini çok beğeniyorum’, ‘Bu kazak sana ne kadar çok yakışmış’ gibi. Kısacası erkekler için iç güzelliğiniz de olmalı ama yine de siz her zaman bakımlı ve güzel gözükmelisiniz.

erkek-asik-2

Size kulak verir

Bir erkek sizden hoşlanmaya başlamışsa size kulak verir, yanınıza gelir, ses tonunuza, sözlerinize, intonasiyanıza daha fazla dikkat edip sizin onu ne şekilde etkileyeceğinize dikkat eder. Size yaklaşır ve sizinle iletişim kurmaya çalışır, konuşup sorular sormak ister. Siz de ona yardımcı olmak isterseniz elinizden geldiğinde ikinizin ortak olarak ilgilenebileceği konular ortaya atarak muhabbete katkıda bulunun. Eğer başarılı olursanız hem sizinde ona karşı boş olmadığınızı gösterecek hem de onun nelerle ilgilendiğini ve neleri sevdiğini öğrenmiş olursunuz.

Fedakâr olur

Bir erkek eğer size karşı ilgi duyuyorsa ve yanınızdaysa sizi korumak ister. Mesela ortak bulunduğunuz bir mekân birden kalabalıklaşırsa ve sizin rahatsız olduğunuz bir konu oluşmuşsa sizin için tartışmaya girip sizi savunabilir. Size sık sık sorular sorarak ihtiyaçlarınızı öğrenir ve yardım etmeye çalışır. Keyifli ve sağlıklı olmanızı herkesten çok ister. Her koşulda üzülmemeniz için elinden geleni ardına koymaz.

erkek-asik

Zaman ayırmanızı ister

Bir erkek ilişkiye başladığı zamandan başlayarak sevgilisi için meraklanır. Daha açık söylemek gerekirse karşı taraftan bir bebek gibi ilgi bekler. Onu önemsemenizi ve vakit geçirmenizi ister. Akşam kiminlesin, biriyle dışarı mı çıkacaksın, seni evine kadar bırakayım mı gibi sorularla başlayan hafif kıskançlık belirtileri ile hayatınıza girmeye çalışır. Ona ilgi gösterdiğinizde çok mutlu olur, tam tersi olduğunda yani ona vakit ayırmadığınızda ise sizi kıskanmaya başlar. Böyle durumlar da onun sizden ilgi alaka beklediğini anlamalı ve onunla ilgilenmelisiniz, sizin onunla ilgilendiğinizden başka bir erkeğin hayatınızda olmadığından emin olmak istiyor.

Öncelik sizsiniz

Öncelikle bilmelisiniz ki onun için öncelik sizsiniz. Size ailesinden ve en yakın arkadaşlarından daha çok değer verir. Mesela kız kardeşiyle alışverişe çıktığında beğendiği kıyafetleri önce size alır, gittiğiniz bir mekânda sizden başka biri üşürse çıkarır ceketini size verir. Hafta sonu programını sizinle yapar ve sizinle vakit geçirmek ister, ailesini ikinci plana atar. Siz eğer hastaysanız sabah işe gitmeden önce sizi ziyaret eder. Seven erkek size değer verir ve üzerinize titrer.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu