Evlilik

Eşini, Sevgilisini Aldatan Erkeklere Üzücü Haber!

Eşini aldatan erkeklere üzücü haber!

Karısını aldatmış olan kişilerin kalp krizi geçirme riski aldatmayan erkeklere göre daha fazla olduğu kanıtlanmıştır. Floransa Üniversitesi‘nde ki bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmalara göre evlilik dışında yaşanan ilişkilerde, erkeklerin eşlerine karşı yapmış olduğu sadakatsizliklere dair araştırmalar yaparak sonucunda eşini aldatmış olan erkeklerin kendilerinde suçluluk hissi ve stres yaratarak sağlıklarını büyük ölçüde etkilediğini ortaya çıkarmıştır.

Bunun üzerine araştırma yapan ve yapılan araştırmaları inceleyen bilim adamları, evliliklerinin dışında ilişki yaşadıklarında çoğu kişinin aniden oluşan bir kalp krizi sonucunda öldüğü gözlemlenmiştir.

Journal of Medicine dergisinin geçen ay yayımlamış olduğu sayısı içerisinde ki yer alan bilgilerde, evlilik dışı yaşanmış olan ilişkilerde erkeğin metresinin eşinden hayli genç olması ve yaşanmış olan ilişkinin yiyecek veya aşırı alkol tüketimi sonrasında yaşanmasından dolayı stres oluşturduğu gözlemlenmiştir.

Erkeklerin yaşadığı gizli ilişkilerde tansiyonun yükselmesi ve kalp atışlarının giderek hızlanmasına neden olabileceği bunun yanı sıra suçluluk hissinin de ortaya çıkacağı belirtilmiştir. Bu durum psikolojik durumu etkileyerek kalp damar hastalıkları riskinin artmasına neden olmaktadır. Bu konuya dair makale, Fransız Le Figaro gazetesine ait internet sitesinde de yayımlanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu