Makyaj

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Doğru makyajla mükemmelleşin

Konu İçeriği

Makyaj trendleri takip etmek çok önemli bir konu fakat, en önemlisi ise doğru makyaj yapabilmektir. Makyajın önemli püf noktası ise yüzdeki kusurları gizleyerek çok güzel bir görünüme kavuşmaktır. Bunun içinde doğru makyaj yapmayı bilmelisiniz. Kadınlive kadın editörleri olarak sizlere nasıl doğru makyaj yapılır bu konu hakkında bilgiler derledik.

Yuvarlak yüzlü kadınlarda makyajı daha anlamlı kılabilmek için yüzdeki dış çevrelere de makyaj yapılması gerekir. Öncelikle çene ve elmacık kemiğini daha belirgin bir hale getirmek için makyaj uygulanmalıdır. Bu tarzda bir makyaj işlemli için cilt rengine uyumlu açık ve koyu tonlarda iki farklı fondöten ihtiyacımız var.

Ten renginize uygun olan fondöteni yüzünüze uyguladıktan sonra, diğer fondöteni 1 veya 2 ton koyusu ile geriye doğru çekmelisiniz. Bu sayede yüzde yumuşatma yapmak istediğiniz bölgeler gölgelenecektir. Yüzünüzün üst kısmında, kulak kenar kısmından başlayıp alnınızın iki tarafına gölgeler yapabilirsiniz. Alt taraftan ise kulak yüzde bittiği üst bölgede çene kısmına kavisli gölgelendirme yapılır. Bir sonraki aşama ise kulak meme hizasından başlayıp, yanak çukuru ve burun kısmına doğru kavisli bir gölge yapabilirsiniz.

Dogru makyaj

Bu işlem sayesinde elmacık kemikleri daha belirgin bir hale gelecek ve yüze daha çok anlam katacaktır. Yuvarlak yüzlü kadınlar allığı elmacık kemiğinin üzerine ve yanlardan gözün dış uçlarına doğru, aşağı kısımda ise, yanak çukuruna üçgen oluşturarak sürülür. Yuvarlak yüzlü kadınlarda tüm gözleri ortaya kısma çekilmesi gerektiğinden dolayı ruj sürerken daha canlı sürülmelidir. Ayrıca kaş ve gözler çekici boyanmalıdır.

Kare yüze sahip kadınlarda ise yüze yumuşaklık vermek gerekir. Yüzdeki sertliği ortadan kaldırmak için tüm gözler yüzün orta kısmına çekilmelidir. Bunun içinse makyaj yaparken canlı renkleri kullanmalıyız. İlk olarak ten rengine uygun fondöten yüze uygulanır.

Yüzün üst kısmından 1 veya 2 ton koyu renk fondöteni saç diplerinden başlayıp, şakak kısımlarına doğru kavisli bir şekilde gölgeleme yapılır. Daha sonra kulağın hemen üst kısmın bölgesinden, çene kısmına doğru inen yay biçiminde gölge yapmalısınız. Çene kısmınıza aydınlatıcı sürebilir ve ayrıca gözün dış ucuna, yanak kemiklerinizin üzerini de kullanabilirsiniz. Dudaklar ise canlı renk boyalar ile boyanır ve allıklar yuvarlak yüzlü kadınlardaki gibi üçgen olarak uygulanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu