Evlilik

Evlilikte Bir Yıl Sonra Neler Değişir?

Evliliğin daha ilk yılları sizin ve eşiniz için çok yeni bir başlangıçtır. Gün geçtikçe ilişkiniz daha da oturaklaşır ve rahatlamaya başlarsınız. Evliliğinize daha az özen gösterirsiniz. Eşinizle olan samimiyetiniz biraz daha kısa sürse de birbirinizi çok daha iyi tanımaya başlarsınız.

Evliliğin birinci yılının sonunda evlilik yaşantısında kesin olarak görebileceğimiz iyi veya kötü yönde ki davranış değişikliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür.

Kötü alışkanlıklar sevimsizleşir;

Eşinizin yapmış olduğu ve size sevimli olarak gözüken hal ve hareketleri artık çekilmez bir hal alabilir. Buna örnek olarak suyu şişeden içmek, diş macununun ortadan sıkılması verilebilir ve affedilemez bir hale dönüşür.

Dost olursunuz;

Zaman geçtikçe ilişkiniz daha oturaklı bir hal alır ve artık birbirinizi daha iyi anlarsınız. Olan biten her şeyi ilk önce eşinizle paylaşmak istersiniz, eşiniz size bir şey anlatırken cümleleri siz tamamlar hale gelirsiniz. Sadece size özel olan ve ikinizin güldüğü şakalar etrafınızda ki kişiler tarafından farklı imaj oluşturur.

Etkilemeye çalışmak artık önceliğiniz değildir;

Zaman geçtikçe güzel kıyafetler, dikkat çekici iç çamaşırları ve etkileyen parfümler özel günlere saklanır.

Diş kontrolü yapmaktan utanmazsınız;

Eşinizle beraber bir şeyler yedikten sonra dişinizi eşinize sormadan ve ondan çekinmeden kontrol edebilir hale gelirsiniz.

Ön ilişki süresi kısalır;

Evlilik sürecinde ilişki hayatınızda değişim göstermektedir. Beraber olduğunuz süre uzadıkça ilişki süreniz de kısalmaktadır. Aynı zamanda artık birbirinizin bedenini daha iyi tanıdığınızda birliktelikten daha çok zevk almaya başlarsınız.

Kayın validenin sizi sinirlendiğini anlar;

Eşinize hala annesinin 10 yaşında bir çocuk gibi davranmasından rahatsız oluyor olabilirsiniz. Bir yetişkin olduğunu biliyorsunuz. Eşinizde bu durumun farkındadır.

Bakışlar her şeyi anlatır;

Eşinize karşı kırgın veya kızgın mısınız? Gözleriniz bu durumu hemen ele verir. Eşiniz ile birlikte olma süresi uzadıkça gözlerde ki duyguları anlama yeteneği de artık iyice gelişmiştir.

Gece kuşları ev kuşlarına döner;

Evliliğin ilk dönemlerine göre eskiye oranla dışarıya çıkmakta biraz daha tembelleşirsiniz. Evde bir şeyler paylaşmak, vakit geçirmek daha da güzel bir hal alır.

Filtreleme azalır;

Zaman geçtikçe birbirinize olan nezaketiniz, kırmamak için gösterilen çaba daha da azalabilir. Eşinizin yapmış olduğu bir şaka şimdilerde daha kırıcı bir hale dönüşebilir.

Gitmeli mi kalmalı mı?;

Yapılan çoğu evliliklerin sonunda tamam mı, devam mı kararı alınmaktadır. Bu yüzden evliliklerin ilk yılı bir sınav gibi geçmektedir. Siz de bu sınavı geçenlerdenseniz tebrik ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu