Makyaj

Çekici makyaj için 7 tavsiye

Çekici makyaj için 7 tavsiye

Konu İçeriği

Günümüzde makyaj yapmak kadınların rutini haline geldi. En fazla da çalışan kadınlar alıştı bu duruma. Hepimiz biliriz ki cildimiz her gün pürüzsüz ve parlak değildir. Böyle görünmediği günlerde bunu gizlememiz gerekir. Bu sebeplerden dolayı günlük makyaj rutinimizi çekici hale getirmeliyiz. Kadınlive makyaj ekibi olarak size birbirinden iddialı 7 tavsiye hazırladık.

01. Her şeyden önce yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın.

02. Yüzünüzde herhangi bir kızarıklık veya sivilce veya karartı varsa mutlaka kapatıcı kullanın. Kullandığınız kapatıcının renginin sizin cildinizin renginden bir ya da iki ton açık olmasına dikkat edin. Parmaklarınızla cildinize iyice yedirin. Her makyaj yapışınız da sabit duran t bölgenize bu işlemi uygulamayı alışkanlık haline getirin.

cilt-nemlendiri-cekin

03. Şimdi sıra beyazlatıcı krem kullanma da. Beyazlatıcı kremin rengi de ya cildinizle aynı tonda ya da bir iki ton açık olmalıdır. Hemen sonrasında elinizle cildinize yayın. Yüzünüze hoş gölgeler verecek renkler seçmeye gayret edin.

04. Beyazlatıcı krem ile işiniz bittikten sonra enliyiyi fırça ile çekin. Unutmayalım ki allık makyaj için vazgeçilmezdir çünkü hem makyajı sabitler hem de yüzünüzü kusursuz gösterir.

goz-temizleme

05. Şimdi sıra gözleriniz de, gözlerinizi isteğinize bağlı olarak sevdiğiniz bir renk seçebilirsiniz. Göz renginiz koyu ise: bej ve sedef tarzı, göz renginiz açık ise her rengi teninize uydurabilir ve kullanabilirsiniz. Fırçayı göz kapaklarınızın çıkıklarına doğru sürün. Eğer derin bakışlar ve esrarlı gözler isterseniz koyu renkler, daha fresh ve taze bir görünüm isterseniz açık renkler kullanabilirsiniz.

06. Eğer büyük gözlere sahipseniz göz içine küçük gözlere sahipseniz kirpik diplerine kalem uygulayın. Kirpiklerin üzerinden iki kere geçin.

makyaj-firca-1

07. Ruja geldiğimizde ise günlük makyaj için en uygun renkler yumuşak renklerdir.

ruj-sürmek-1

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu