Diyet Listesi

“Victoria’s Secret” Kızlarının Spor Sırları!

Victoria Secret Kızlarının Spor Sırları

Victoria’s Secret melekleri, her defileden 3 hafta önce sıkı bir kampa girip, özel bir diyet listesi uyguluyor. Peki bu egzersiz ve diyet listesi nasıl uygulanıyor?

Ballet Beautifull

Natalie Portman’ın “Siyah Kuğu” filminde ortaya çıkan ve Mary Helen Bowers tarafından pilates, yoga ve bale hareketlerinden oluşan esneme hareketleri listenin başında yer alıyor.

Kol arkaları, karın kasları ve üst bacakların kaslarının uzayarak, iki haftada toplanmasını sağlayan egzersizler rutini en önemli hazırlık aşamasını oluşturuyor.

Victoria’s Secret kızlarının spor sırları 1

Erin Heatherton

Neden tercih ediliyor?

Erin Heatherton, kendini kan ter içinde bırakmayı da sporsuz bir hayat düşünmeyi de tercih etmiyor. Bu yüzden Ballet Beautiful da genelde mat üzerinde çaktırmadan egzersizler yapıldığı için, severek uyguladığını söylüyor.

Kimler yapıyor?

Başta Miranda Kerr olmak üzere, Erin Heatherton ve Lily Eldridge’nin yaptığı hareket genelde başarılı olarak sonuç veriyor. Haftada 6 gün uygulanan egzersiz, 60 dakika sürüyor ve ortalama 235 kalorinin yakılmasını sağlıyor.

Soul Cycle

Bisiklet egzersizi spinning’in spiritüel bir hali olan uygulama, tüm vücut kullanılarak meditasyon şeklinde yapılıyor.

Victoria’s Secret kızlarının spor sırları 2

Lindsay Ellingson

Neden tercih ediliyor?

Lindsay Ellingson, kısa sürede yan kalçasının toparlandığını fark ettiğini söyleyen model, yorulurken ruhunun dinlendiğini ifade ediyor.

Kimler Yapıyor?

Lindsay Ellingson, Alessandra Ambrosio, Behati Prinsloo, Doutzen Kroes’un uyguladığı egzersiz, 500-600 kalori yaktırıyor ve haftada 3 gün yapılıyor. 45 dakika sürüyor.

Fight Club

Kick-box ve kardiyo çalışmalarının karışımı olan spor programı, Brad Pitt’in “ölümüne dayak” sisteminden bir hayli farklı. Çünkü kişinin kendisini zorlamasıyla ortaya çıkıyor.

Öncelikle ısınma seansıyla başlanan egzersiz 30 kol açma germe hareketi, 30 şınav, 30 tekme ve 30 kalçayı çalıştıran çömelme hareketi “jump squat” ile devam ediyor. Toplam 1 saat sürüyor.

Victoria’s Secret kızlarının spor sırları 3

Adriana Lima

Neden tercih ediliyor?

Adriana Lima stres atmak için bu sporun çok iyi olduğunu söylüyor ve aynı zamanda vücudu çabuk toparlıyor diyor. Boks, capoeira gibi fiziksel güç gerektiren daha agresif sporları yapmayı çok seviyorum. Yoga da bir kadının vücudunu şekle sokmak için yapabileceği en iyi şeylerden biri. Fight Club da ikisinin birleşimi. Adriana Lima boks yapmasıyla ünlü bir model.

Kimler yapıyor?

Elsa Hosks, Adriana Lima, ve Gracie Carvalh tarafından yapılan egzersiz 60 dakika sürüyor ve haftada 4 gün yapılıyor. 395 kalori yaktırıyor.

Victoria’s Secret kızlarının spor sırları 4

Sıvı Detokslar Yapılıyor

Haftanın 3 gününde sıvı detokslarla toksinlerinden arınan meleklerin güzellik sırları neredeyse yaşayacak kadar yemek ve içmek oluyor.

Güne erken başlamak ve sağlıklı bir kahvaltı sonrası bol protein ve yeşillik içeren yiyecekler tercih ediliyor. Özellikle detoks günlerinde sıvı günü ve normal gün şeklinde besleniyorlar. Şeker, unlu gıdalar ve tuz kesinlikle hayatlarında yok ve bu şekilde bir yaşam stilini kabulleniyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu