Evlilik

Evliliğin Hangi Yılları Daha Çok Tehlikeli

Evliliğin en tehlikeli dönemi!

Konu İçeriği

Amerika‘da araştırıma sonuncuna göre, evliliğin 10’uncu yılına giren çiftler yaşadıkları yıllar boyunca süren ilişkilerinin en çok mutsuz oldukları dönem olarak belirlenmiştir.

ABD‘de yapılan araştırma Brigham Young Üniversitesi psikologları tarafından yapıldı araştırma sonuncuna göre, evlilikte tehlikeli olan dönem birçok kişinin düşündüğü gibi münasebetlerinin 7’nci yılında değil, 10’uncu yılında gerçekleşiyor.

Araştırmada yer alan kadınlar 30 yılı aşkın bir süredir, evli olanlar arasından seçildi. Onlara evlilikleri, ilişkileri ile ilgili sorulan sorular ve yapılan psikolojik testler bu yoruma gelmeye esas verip: kadınların evlilikleri ile ilgili temel şikayetleri evliliğin 10. yılından sonra başlar. Bu süreden sonra onlar eşleri ile sık sık kavga etmekten yakınıyorlar.

En ilginç tarafı ise bu görüşte olan kadınların neredeyse tamamı eşleri ile severek evlendiklerini ve evliliklerinin ilk yıllarını oldukça mutlu yaşadıklarını kaydettiler. 10 yılından sonra eşleri ile ilişkilerinin korlandığını diyen kadınlar aynı zamanda onu da belirttiler ki, evliliğin 15 yılından sonra ilişkileri önceki kuralına düşmeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu