Evlilik

Evli Kadınların Hiç Hoşlanmadığı Sözler

Evli olan bayanların duymaktan hoşlanmadığı sözler nelerdir? Bu konu kadınlive editörleri tarafından araştırıldı ve tek tek sizler için sıralandı. Evlilik olayı iki kişi arasında oluşan bir durumsa da etrafta ki herkes için bir yorum, soru şekline dönüşebilmektedir. Devamlı aynı sorular ve yorumlar yöneltildiğinde ise yeni evlenen çiftler için bu diyaloglar çekilmez bir hal alabiliyor.

Evli olan kadınların, kendilerine yöneltilen ve nefret ettikleri o sözleri nezaketen olsa da verdikleri cevapları derledik. İşte evli kadınların nefret ettikleri sözler

Herkesin sorduğu “çocuk yapmayı ne zaman düşünüyorsun?”;

Kadınların en çok nefret ettikleri sorular arasında gelmektedir. Anne olma durumu çevrenizde ki herkesin merak ettiği bir husustur. Genel olarak toplumda evlenmiş olan herkesin hamile kalması, çocuk sahibi olma inancı yerleşmiştir. İlk çocuğunuz olduktan sonra ikincisi için sorular gelebilir. Bu durum sürekli devam edeceği için çok önemsememeye önem vermeniz en güzelidir.

Başka bir söz de “evlilik seni çok değiştirmiş”;

Evlilik insanı nasıl değiştirebilir. Bu durum evliliği sihirli bir değnek zannedenler tarafından yaşanmaktadır. Çevrenizdekilere karşı siz de parmağımda ki takılı yüzük gerçek benliğimi ortaya çıkaracak bir fırsat verdi ifadesi kullanarak gülümsemeyi ve eğlenmeyi deneyin.

“Evlilik nasıl gidiyor?”;

Hemen verilecek cevap “çok iyi” kelimesi olacaktır. Evlilik gibi güzel bir müesseseye her şeyi yüklemek çok saçma olacaktır. Sonuç olarak bu durum insanların yaşamış olduğu bir ilişkidir. İyi veya kötü olabilir. Bu durum iki kişiden başka kimseyi ilgilendirmez.

Çevrenizdekilerin size bir başka sorusu da “soyadın değişti şimdi ne oldu?”;

Kadınlar evlendikten sonra kütüğü, nüfusu ve ismini değiştirmenin doğduktan sonra edinilen kimliğin bir anda değiştirilmesinin normal olarak algılanıldığı bir yerde bu normaldir. Fakat evlendikten sonra resmi işlemler sonucunda hala eski soyadınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

“Kayınvalidenle geçinebiliyor musunuz?”;

Genellikle bu soru kızın ailesi tarafından veya dışardakiler tarafından sorulan bir sorudur. Siz iyi olsa da kötü olsa da bir şey belli etmeden hemen çok iyi diyerek durumu kurtarabilirsiniz. Kayınvalideniz ile aranız çok iyi olmasa da ailenizi ve çevrenizdekileri doldurmanıza hiç gerek yoktur.

“Ben evlenmeyi düşünmüyorum”;

Bu düşünce de olan birisine “evlilik olayı kötü bir sonuç sergilediği için evlenmeyeceğim” demeniz oldukça sinir bozucu bir durumdur. Siz bu söze karşılık şimdilerde ki aklım olsaydı hiç bekar kalmazdım diyerek evliliğe teşvik edebilirsiniz.

“Sen evlisin, beni anlayamazsın”;

Evli kadınların bekârlık hayatı yaşamamış veya biri ile flört etmemiş düşüncesi vardır.

“Evliliği bana tavsiye ediyor musun?”;

Evlenmek isteyenlerin sorduğu klasik sorulardan birisi de budur. Bu soru ile kendi ilişkinizi değerlendirmek, ilişkinizi başkasına anlatmak durumunda kalabilirsiniz. Fakat herkesin özel durumu farklı farklıdır. Bu ancak yaşanıp görülebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu