Makyaj

Eyeliner nasıl kullanılır?

Eyeliner nasıl kullanılır?

Kalem şeklindeki bazı eyelinerlerin arka kısmında dumanlı göz makyajı ya da eyeliner çizginizi hafif yaymak için yardımcı sünger olur. Ancak bu tür eyelinerler size istediğiniz etkiyi vermez. Bunun yerine liner için özel hazırlanan dağıtıcı fırça kullanın ve mükemmel bir sonuca sahip olun.

Öncelikle kaleminizin ucunu inceltin

Sıvı eyeliner tercih etmiyorsanız kalem biçiminde olanları kullanma konusunda özen gösteriyorsanız ince bir yapıya sahip olan kalem uçlarını tercih etmelisiniz. Zamanla kalınlaşan kalem uçlarınızı inceltmek için 3 ya da 4 saniye kadar saç kurutma makinesiyle ısıtmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle daha kısa sürede daha düzgün çizgiler elde edebilirsiniz.

eyeliner-kalem

Kalem kullanın

Sıvı eyeliner çekerken zorlanıyorsanız kalem kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Öncelikle kalemle ince bir çizgi çekerek üzerine sıvı eyeliner çektiğiniz takdirde çok daha kolay ve de güzel bir görüntüye kavuşacaksınız. Böylelikle eyeliner uzatmadan çizginizi rahatlıkla çekebilirsiniz.

eyeliner-kalem2

Kuyruk çekebilmek için kart kullanın

Özellikle eyeliner da kuyruk çekimi zor olduğunu düşünüyorsanız bunun için kart kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eyeliner kullanmak son derece zor ve birçok kişi için imkansız gibi bir şey. Kusursuz bir görüntüye kavuşmak için kedi gözü makyajı ne ulaşmak için bir kart veya kalın bir kağıt parçasından yardım alabilirsiniz. Kirpiklerinizin bittiği yere kartı koyarak kuyruk oluşturmanız son derece kolay olacaktır.

eyeliner-kalem3

Gözün biten kısmından başlamalısınız

Öncelikle eyeliner çekmeye gözünüzün biten kısmından başlarsanız çok daha kolay olacaktır. Gözünüzün biten kısmından eyeliner çekmeye başlarsınız. Daha kolay kontrol altında tutabilirsiniz. Böylelikle kuyruğu da daha rahat çekersiniz.

eylenir-nasıl-surulur-1

Tuşu eyeliner şeklinde kullanın

Tuşu göz kapağında yaklaştırarak kirpik diplerinize ve çevresine bir fırça yardımıyla çok fazla yaymadan rahatlıkla çekebilirsiniz. Sünger kullanmak yerine fırça kullanarak daha kolay bir makyaja sizlerde imza atabilirsiniz.

eylenir-nasıl-surulur-2

Sünger yerine fırçaları tercih edin

Kalem şeklinde satın aldığınız eyeliner arkasında dumanlı makyaj yapmak isteyenler için sünger bulunmaktadır. Bu tür Ayrıntılarla istediğiniz etkiyi ulaşmanız çok da kolay olmayacaktır. Bunların yerine özel dağıtıcı fırçaları tercih ederseniz. Daha güzel bir görünüme daha kısa sürede kavuşabilirsiniz. Siz de verdiğimiz püf noktalarıyla daha kolay eyeliner çekebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu