Saç Bakımı

Saç dökülmesine karşı en önemli vitaminler

Saçları güçlendirmek için ılık sudan kullanın!

Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak her kadının ve erkeğin arzusudur. Özellikle, kadınlar bu arzusunu gerçekleştirmek için her yönteme başvurulmaktadır. Saç bakım ürünleri kullanmanıza rağmen, saçlarınıza hacim kazandırabilir bilmiyorsanız, demeli, sorunun sebebini suyun sıcaklığında aramalısınız. Saç sağlıklı ve hacimli olmamasının birinci sebebi kaynar sudur.

“Kış aylarında hava kuru olduğu için saçlara daha çok özen göstermek gerekir. Saçı her gün yıkamak onu kurutur, dolayısı ile kırılmasına neden olur. Saçları 3 günden bir yıkamak büyük şehirde yaşamanın koşullarından biridir. Şehrin kirli havası saçları haftada 2, maksimum 3 kez yıkamayı gerektirir. Sıcak su saç dipleri ve saç üzerinde bulunan asit ve koruyucu lipit tabakayı erittiğinden başınızı ılık suyla yıkamaya dikkat edin. Saçlarınızın dibini sağlamlaştırmak istiyorsanız, bu, şarttır “.

Ağır saç tokları ve taçlar takmayın

Saç kurutma makinası fanı yüksek sıcaklıkta kullanmayın. Saçınızı çok yoğun toplayan ağır sancak ve taçlar kullanmayın. Çünkü saçları çok sıkı toplamak saç tellerinin kökünden kopması ile sonuçlanır.

Son zamanlarda sık sık rastlanan sorunlardan biri olan saç dökülmesi sedef, egzama gibi cilt hastalıklarından de kaynaklanıyor. Dermatolog söyledi, “Sedef, egzama gibi hastalığınız varsa, saç dökülmesi gibi bir sorun yaşıyorsanız, hemen doktora gidin. Dermatologunuzun önereceği kükürt ve katran içeren, mantar ve bakterilere karşı koruyucu özelliği olan şampuanlardan kullanın “.

Saçı güçlendirmek için vitamin kullanın

Vücuttaki her hücrenin beslenmeye ihtiyacı var. Kuşkusuz, saçlar da vitaminlerle beslenmelidir. “Saç dökülmesi durmuyorsa, saçları beslemek için dermatoloji uzmanların önerdiği biotin, çinko, selenyum, metionin, E, B, D vitaminleri içeren ilaçlardan kullanmak gerekir. Saç için doğru vitaminleri seçmek de önemlidir. A vitamini eksik saçlar kırılır ve kepekli olur. B1 veya B6 vitaminleri eksikliği saç dökülmesine neden olur. C vitamini saçın uzamasını ve saç tellerinde pigment salgılanmasını düzene sokuyor. B12 vitamini, saç köklerini besler “.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu