Kişisel Bakım

Göz Şekline Göre Kaş Modelleri

Göz Şekline Göre Kaş Modelleri

Kaş şekliniz, yüz şeklinize göre uygun mu sizce? Vereceğimiz bilgiler doğrultusunda ve sizinde atacağınız küçük adımlarla bakışlarınıza anlam ve ifade katarak güzelliğinizi öne çıkarabilirsiniz. Şimdi gelin hep birlikte adım adım göz şekline göre kaş modeli ve yüzümüze uygun olan kaşı bulmanın püf noktalarını inceleyelim.

Kadınlive kadın editörleri olarak göz şekillerine göre kaş modelleri nasıl olmalı bu konu hakkında sizler için rehber niteliği taşıyan bir yazı hazırladık. Bu püf noktaları ile güzelliğinize kusursuzluk katmak sizlerin elinde.

Büyük Gözlere Sahipseniz

kas-modelleri-1

Size en çok yakışan ve uygun olan kaş modeli kesinlikle kalın bir kaş olmalıdır. Kaş renginize uyum sağlayan kaş kalemi ile kaşınızın etrafına çizgiler belirleyin. Bu işleminden sonra kaşlarınıza çizmiş olduğunuz çizgilerin kaşlarda boş kalan kısımlarını kalem yardımı ile doldurabilirsiniz. Sonrasında ise kaşlarınızı tarayarak çok daha çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Küçük Gözlere Sahipseniz

kas-modelleri-2

Küçük gözlere sahip olan kişilere daha çok hafif kavisli kaş modelleri yakışır. Kaşlarınızın uç kısımlarını gözünüzün dış kenarına doğru hafif şekilde uzatın. Eğer o bölgelerde çok fazla kaş varsa onları alarak kaşlarınıza hafif kavis vermeniz yüz güzelliğinizi ortaya çıkaracaktır.

Oval Gözlere Sahipseniz

kas-modelleri-3

Oval gözlü kadınlara daha çok keskin kavisli kaş modeli uygundur. Yüz şeklinize en uygun kavisli kaş modellerini bulabilmek için elinize alacağınız kalemi burun kenarından göz merkezine doğru tutarsanız, yüz şeklinize uygun en iyi kavis açısını çok daha kolay bir şekilde yakalama şansına sahip olarak en çok size yakışan kaş modelini böylelikle rahat bir şekilde tespit edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu