Makyaj

Makyaj uzmanları bakın ne diyorlar?

Makyaj uzmanlarından püf noktaları

Sizler için araştırmadan hiçbir zaman için vazgeçmeyen Kadınlive makyaj ekibi güzel ve alımlı görünmek için yapılan makyaj kuralları konusunda ünlü makyaj uzmanlarından sizler için bilgi almaya devam ediyor.

Bobbi Brown:

Özellikle makyaj kapatıcısından gözaltı morluklarını kapatmak yerine kirpiğimizin bittiği çizgiden olabildiğince kısa mesafede gözümüzün çukurlarına ve burnumuzun kenarlarını hafifçe sürmeliyiz.

makyaj-uzmanlari-önerileri-1

Kimberly Soane, NYC:

Bir püf noktası da sıcak su kirpiklerimizin bükülme özelliğini artırmaktadır. Böylelikle kirpiklerimiz zarar görmeden kirpik kıvırıcısı ile banyodan sonra rahatlıkla kirpiklerimizi istediğimiz forma sokabilirsiniz.

Sherri Hubner, Snoqualmie, WA:

Bir püf noktası da fondöteni avuçlarımızın içinde bir dakika kadar ovmanızdır. Çene, yanak, burun ve alına ince uyguladıktan sonra daha doğal bir görünümlü bir makyaja sahip olabiliriz.

makyaj-uzmanlari-önerileri-2

Tia Hebron, Sandy Springs, GA:

Kalıcı ve etkileyici bir görünüme kavuşmak için kaş pudrası kullanılmaktadır. Ama çok uzun süre kalıcı olmadığından dolayı öncelikle kaş kalemini pudranın içine katarak daha kalıcı ve hoş bir görünüme kavuşabiliriz.

Ricki Gurtman Morgan Ville, NJ:

Makyaj yaparken aşırıya kaçmak yerine fondöteni uyguladıktan sonra göz makyajına allık ve ruj ile devam etmeliyiz. Daha az bir miktarda gölge yeterli olarak göz kalemi ve maskarayı kullanırken de aşırıya kaçmamış oluruz. Böylelikle daha kullanışlı son derece şık ve harika bir görünüme ulaşmamız mümkündür.

makyaj-uzmanlari-önerileri-3

Tanya Millet, Victorville, CA:

Uzun ve zıt görünen harika kirpikler için kirpiklere kalemle hacim vermek gerekmektedir. Bunun için biraz kuruması beklendikten sonra kirpik kıvırıcısı uygulandıktan sonra maskarayı da ihmal etmemeliyiz. Böylelikle daha uzun ve dolgun görünümlü kirpiklere kavuşabiliriz.

Ellice Schwab, NYC:

Büyüleyici bakışlara mı sahip olmak istiyorsunuz? O halde kirpik çizgileri ile göz kapağınızın arasında boşluk olmasına özen gösterin. İlk olarak toz şeklindeki far ya da göz kalemi uygulayın. Sonrasında ise kirpik çizginize oldukça yakın bir şekilde, göz kapaklarınızı kaldırın ve göz kaleminizle hafif dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu şekilde gözleriniz ve kirpiklerinize son derece anlam katmış olacaksınız.

makyaj-uzmanlari-önerileri-4

Shelby Sterrett, San Diego:

Göz kalemi ya da dudak kalemi çekerken mutlaka dirseklerinizi rahat bir yere koymamız önemli bir ayrıntıdır. Maskaraya temas ettirmeyiniz. Dirseklerinizi çok daha rahat bir kalem sürmenizi sağlayacaktır.

Wendy Lick, Chicago:

Yanınızda rujunuz yoksa dudak kalemini izle pudrayı bir fara bastırarak dudağınıza uygulayabilirsiniz. Rujunuz daha parlak ve hoş bir görünüme kavuşacaktır. Böylelikle dudaklarınız olduğundan daha dolgun ve çekici bir hal alacaktır.

makyaj-uzmanlari-önerileri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu