Dekorasyon

Işıltılı ve Göz Alıcı Yemek Odası Dekorasyon

Keyifli dakikaların ve lezzetli yemeklerin adresi yemek odası, günün her öğününde kimi zaman aileniz ile kimi zaman da sevdiklerinizle keyifli dakikalar geçirdiğiniz ve derin sohbetler ettiğiniz yerdir. Bundan dolayı yemek odası dekorasyonunuzda size vereceğimiz bilgiler ile sohbetlerinizi daha da renklendirebilir ve başından kalkmak istemeyeceğiniz bir yemek odası dekorasyonuna imzanızı atabilirsiniz. Gelin tavsiyelerimize kulak verin, yemek odanıza bambaşka bir hava katın!

yemek odasi takimi

Country Yemek Odası Takımı ile Huzur Dolu Atmosfer

Değerli ve dikkat çeken bir stil olan country, abartıdan uzak, sakin ve doğal renklerin öne çıktığı bir stildir. Doğaya ve nostaljiye vurgu yapar. Bulunduğu ortama zarif, samimi ve sıcak bir atmosfer katar. Fakat hangi country tarzı yemek odası dekorasyonunuzda kullanacağınıza karar vermelisiniz. Örneğin İngiliz tarzı country dekorasyonda ahşap ve gri renklerini bir arada kullanarak bir dağ esintisi oluşturabilir, krem ve kahve tonları da ekleyerek gerçek bir country yemek odası oluşturabilirsiniz. Amerikan country tarzında ahşabı ön plana çıkarabilir ve Fransız country tarzı için işlemeli ve daha detaylı mobilya tercihinde bulunabilirsiniz. Genel olarak bu tarz dekorasyonda fazla renk ve desenden kaçınmalısınız. Doğada en çok bulunan üç rengin enerjisini evinize taşıyabilirsiniz. Beyaz, mavi ve turkuaz. Bu renkler ile birlikte eskitilmiş ahşap ya da panama yüzeylerini kullanabilirsiniz. Pastel tonlarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin, romantik düşlerinizi yemek odası dekorasyonunuza yansıtmak isterseniz, yemek odanız için Sharp Yemek Odası Takımı’nı alabilirsiniz. Yemek masası, sandalyesi ve konsoldan oluşan takım ile dekorasyonunuza country havasını modernle karıştırarak ayrı bir hava katabilirsiniz.

yemek odasi takimi1

Modern Yemek Odası ile Sadelik ve Şıklığı Bir Arada Yaşayın

Dekorasyon konusunda tercihiniz sadelikten yanaysa modern tarz sizin tarzınız olabilir. Modern tarzda fazla eşyaya yer yok. Modern bir yemek odası düşünüyorsanız, yemek odası mobilyalarında metalik renkler, mat tonlar veya opak camlar tercih edebilirsiniz. Ayrıca geometrik formlardaki eşyalara da yer açabilirsiniz. Desenli ve çizgili dokular da modern dekorasyonun vazgeçilmez detaylarındandır. Örneğin, yemek odası dekorasyonunda vitrininizin üzerine geometrik formlarda bir ayna asarak şıklığı yakalayabilirsiniz. Yine tercihinizi oval bir masadan yana kullanarak da modern bir dokunuş yapabilirsiniz. Bu noktada Aurora veya Lively takımı tam da size göre olabilir. Takım içerisinde yer alan geometrik formlardaki masa ve aynası modern tarza ayak uyduruyor, mobilyalar üzerindeki ayrıntılarıyla modern bir yemek odası görünümü yakalamayı kolaylaştırıyor. Takım içerisinde yer alan mobilyalara ek olarak dekorasyonunuzda sarkıt avize kullanabilir, modern şıklığı doruk noktasına taşıyabilirsiniz.

Aksesuarlar ile Yemek Odasını Daha Gösterişli Hale Getirin

Aksesuarlar bir odaya farklılık katmak ve değişiklik yapmanın en kolay yollarından biridir. Yemek odasını hareketlendirmek isterseniz, dekorasyonunuzda aksesuarlara da yer açmalısınız. Bu durumda tarzınıza uygun aksesuar seçiminde bulunmalısınız. Bu sayede hem ucuz hem de etkili bir şekilde odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Country tarzda nasıl ki büyük, heybetli ve doğal mobilyalar varsa, aksesuar seçimlerinizi de bu yönde seçebilirsiniz. Büyük şamdanlara ve cam vazolara dekorasyonunuzda yer açabilirsiniz. Country tarz nostalji duygusu da yaşattığı için geçmişi çağrıştıran objelere de yer verebilirsiniz. Modern dekorasyonda ise fazla eşyaya yer yoktur. Bu yüzden aksesuar seçiminde abartıya kaçmamalısınız. Küçük dekoratif figürlere ya da geometrik formlarda olan dekoratif aksesuarlara yer verebilirsiniz. Küçük şamdanlara ve biblo takımlarına vitrininizin üzerinde ya da masanızın üzerinde yer açabilirsiniz. Fakat aksesuarları yerleştirirken sıkışık ve kalabalık bir görünümde olmamasına da dikkat etmelisiniz. Ayrıca minimalist çizgilerdeki modern mobilyalar genellikle siyah ve beyaz olduğundan dolayı dekorasyonunuzda canlı renkler kullanabilir ve canlı renkleri seçtiğiniz bir cam aksesuarı ile odanızın içinde yansıtabilirsiniz. Bu sayede ise odanızın daha geniş olduğuna dair bir hissiyat uyandırabilirsiniz.

Siz de tarzınızı yansıtacak bir yemek odası takımı arıyorsanız, Engince güvencesiyle beğendiğiniz ürünleri ister set olarak isterseniz tek tek alabilir ve evinizde özgün tasarımlarla fark yaratabilirsiniz. Yemek saatlerinizi Engince tasarımlarıyla daha konforlu ve kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu