Makyaj

Islak Makyaj Görünümü İçin Öğrenmen Gereken Hileler

Islak Makyaj Görünümü İçin Öğrenmen Gereken Hileler

Islak makyaj ilk duyulduğunda kulağa garip gelse de bayanların makyajını oldukça şık ve çekici bir görünüme kavuşturmaktadır. Bu makyaj uygulaması ile yüzün belli bölgeleri makyaj ile ön plana çıkarılarak ıslak bir görüntü elde edilmektedir. Böylelikle yüz hatları daha belirgin bir hale getirilmektedir.

Islak makyajın yüzde sıklıkla uygulandığı bölgelere bakıldığında bunların elmacık kemiklerinin üst kısmı, burun üstü, kaşların alt kısmı gibi bölgeler olduğu görülmektedir. Bu bölgeler ıslak makyaj ile birlikte daha parlak ve belirgin görünmekte, bunun sonucunda da yüz daha güzel bir hal almaktadır. Bu da bütün kadınların arzu ettiği bir durum olarak belirtilmektedir.

Islak Makyaj Görünümü İçin Öğrenmen Gereken HilelerIslak Makyaj Görünümü Nasıl Sağlanır?

Islak makyaj yapmanın temel amacı ciltte doğal bir görüntüye sahip olmaktır. Günümüzde pek çok bayan doğal görünümü ön planda tuttuğundan dolayı ıslak makyaj gün geçtikçe daha çok bayan tarafından talep görmektedir.

Islak makyaj yapmak için öncelikle aydınlatıcıya ihtiyaç vardır. Makyajı yapabilmek için aydınlatıcının fondöten ile karıştırılması gerekmektedir. Bu sayede daha aydınlık ve doğal bir görünüm elde edilmektedir.

Islak makyaj yapabilmek için aydınlatıcı haricinde lazım olan diğer malzeme ise yüz yağıdır. Yüz yağı makyaj süngerine damlatılarak yüze uygulanmaktadır. Aydınlatıcı karıştırılmış fondöten yüze sürüldükten sonra yüz yağının bulunduğu makyaj süngeri aydınlık görünüm elde edilmek istenen bölgelere uygulanmaktadır.

Islak Makyaj Görünümü İçin Püf NoktalarIslak Makyaj Görünümü İçin Püf Noktalar

Islak makyaj kolay gibi görünse de birtakım püf noktalara dikkat edildiği takdirde daha başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Islak makyajda parlak bir görünüme kavuşmak için fondötene aydınlatıcı dâhil edilmektedir. Fakat buna ek olarak aydınlatıcılı fondötenin sürüldüğü bölgenin üzerinden dudak balmı ile geçildiği takdirde tam aydınlık bir görüntüye kavuşulmaktadır. Böylelikle ıslak makyaj amacına ulaşmaktadır.

Islak makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktalar içerisinde ışıltılı beyaz far yer almaktadır. Bu far sayesinde makyajda daha parlak ve aydınlık bir görüntüye sahip olunabilmektedir. Bunun yanı sıra ıslak makyaj yapılacak olan bölge doğru tercih edilmeli ve ışık vurduğunda ilk parlayan bölgelere uygulanmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu