Saç Bakımı

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır ve Ne İşe Yarar?

Kuru şampuan nasıl kullanılır, kuru şampuan ne işe yarar ve kullanımı, kuru sampuan spreyi kullananlar nasıl kullanılmalı uygulanmalı? Ayrıca bu şampuanlar ne zaman kullanmali

Kuru Şampuan Nedir yazımıza tıklayın

Bu tür bir şampuanı daha önce kullanmayanlar ya da bir kaç sefer kullananlar fakat beklediği performansı alamayanlar, Kadinlive sizlere kuru şampuan kullanımı hakkında bazı pratik bilgiler verecek.

Kuru Şampuan Ne İşe Yarar?
Genellikle bayanlar kuru şampuanı, saçlarını yıkamaya vakit bulamadıklarında kullanıyor. Kuru şampuan yağlanan saç diplerini pudramsı yapısıyla emerek sizlere yenilenmiş bir görünüm ve güzel koku sağlar. Lakin hanımlar bunu alışkanlık haline getirip her zaman kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Kuru şampuan günü kurtarır yani saçı yıkamaya alternatif değildir. Hiç bir şey saçınızı, suyla temizlemenin yerini tutamaz bunu unutmayın.
Bir de saç stilistleri, saçlara şekil vermek ve hacim kazandırmak için bu ürünlerden yararlanır. Siz de saçlarınıza volüm kazandırmak için kullanabilirsiniz.

Kuru şampuan çok kötü, berbat, hiç güzel değil, saçlarımı unla yıkamış gibi oldum vb şikayetlerde bulunanlar galiba siz yanlış uygulama kurbanısınız. Kuru şampuanı kullanıp memnun olmayanlar veya ilk defa deneyecek olanlar bakalım nasılmış?

1. Bayanlar öncelikle saçlarınızda herhangi bir karışıklık olmaması lazım yani saçlarınız birbirine geçmiş bir durumda ise onları güzelce tarayın. Eğer taramayı unutursanız şampuanı uyguladıktan sonra taramayı deneyin. Çünkü saç diplerinizdeki yağı giderecek olan bu şampuanlar hedefine ulaşamayacak ve beyazımsı bölgeler oluşacak. Zaten şikayetlerin ana sebebi budur diyebiliriz. Özellikle kıvırcık saçlı veya koyu saçlı bayanlar bu sorunu daha çok yaşıyorlar. Üzülmeyin bazı markalar çoktan saç tipinize uygun kuru şampuanları üretti bile.
kuru şampuan nasıl kullanılır

2. Hanımlar eğer sprey şeklinde olanlardan elinizde varsa kullanmadan önce iyice çalkalayın. Bunu yapmak spreyin içindeki malzemelerin daha iyi karışmasını ve ince olmasını sağlar. Çalkaladıktan sonra saç köklerinize gelecek şekilde reskimdeki gibi spreyi ve saçınızı ayarlayın.
kuru şampuan nasıl kullanılır 2

3. Spreyi 20 cm uzaklıktan saç köklerine doğru sıkın. Şampuan spreyini sıkmaya başladığınızda saçlarınızda beyazlıklar oluşacak ve endişelenmeyin.
kuru şampuan nasıl kullanılır 3

4. Spreyi saçlarınıza uygularken tozların daha eşit dağılması için ellerinizle resimdeki gibi uygulayın. Yağlı görünen saç kökleri, diplerine doğru kuru şampuan tozlarının gittiğinden emin olun.
kuru şampuan nasıl kullanılır 5

5. Bayanlar en önemli bölüme geldik. Kuru şampuan spreyini sıktınız şimdi masaj zamanı. Parmak uçlarınızla masaj yaparmış gibi şampuan tozlarını, saç köklerine iyice yedirin. Bunu yapmak biraz zaman alacak. Size yardımcı olması açısından saç kurutma makinesini fazla sıcak olmamak şartıyla kullanabilirsiniz.
kuru şampuan kullanımı 6

6. İşlemimiz bitti sayılır. Saçlarınızı biraz tarayın isterseniz şekil vermeye başlayabilirsiniz. Artık hacimli, yenilenmiş ve güzel kokan saçlara sahipsiniz.
kuru şampuan ne işe yarar

Son olarak eğer bizden kuru şampuan markası tavsiyesi isterseniz : Davines ve Batiste genel olarak beğenilen kuru şampuanlardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu