Makyaj

Rahat bir şekilde nasıl sürme çekebilirim?

Rahat bir şekilde nasıl sürme sürebilirim?

Kadınların hepsi iri, gösterişli ve çekici bakışta gözlere sahip olmak istiyor. Ve böylece bayanlar her makyajında gözlerini ön plana çıkarmak ister. Bazı kadınların gözlerine kolaylıkla sürdükleri sürme, çoğu kadın için zor olabiliyor. İşte bizde bu yazımızda hanımlara kolay sürme yöntemlerinin nasıl olacağını anlatacağız.

Sizlere öncelikle sürme ile ilgili zor olmayan şartlardan bahsedelim:

 • Sürmenin en kolayı kalem şeklinde olanlardır fakat ince uçlu sürmeleri kullanmak zordur.
 • Sürme işlemi tek adımda olmamalıdır. Adım adım uygulanmalıdır.
 • Önce sol göze bir çizik sonra sağ göze bir çizik atarak simetrik olarak küçük adımlarla ilerleyin.
 • Hızlı davranmamaya çalışın.
 • Fazlalık olmuşsa ıslattığınız kulak çöpüyle temizleyin.
 • Kullandığımız eyelinerin göz şekillenmesinde büyük bir katkısı vardır.

surme-cekme-yontemleri-2

Gözleriniz düşük göz kapaklıysa eğer kalın çekmekten vazgeçin. Kirpik diplerine ince olacak şekilde çekin. Çünkü sürme çekilirken önce ilk gözü çekin ve kurutun. Böylece birbirlerine yapışmasını önlemiş olursunuz. Daha sonrada diğerini çekin.

Yuvarlak gözleri dikdörtgen göstermek için ise eyelineri uzatarak çekin ve kalınlaştırma işlemi yapın. Eğer gözleriniz küçükse sürmeyi tamamen kaplayacak şekilde kullanmayın. Giderek kalınlaşan şekilde ve dışa doğru yarım olarak sürme çekin. Gözleri büyük olanlar gerçekten çok şanslı! Gözlerimizi iri ve çekici yapmak için çok uğraştığımız ortadadır. Size göre hangisi uygunsa uygulayabilirsiniz.

Kadınlar için sürme çekmenin kolay yönleri incelenmiş ve birçok bilgilere tespit edilmiştir. Bu bilgilerin bazılarını sizlere sunacağız.

İşte o sürme çekmenin kolay yöntemleri

 • Hala satışta bulunan uzun ucu olan, bükülebilir kalemler mevcuttur. Bu kalemlerden bulabilirseniz sizin için çekmek daha kolay olacaktır.
 • Kadınların birçoğu tek seferde incecik çekmek için uğraşırlar, bunun yerine küçük kısa çizgileri birleştirerek çekmek daha uygun ve hoş olacaktır.
 • Elinizle gözlerinizin yan tarafından tutarak düz bir çizgi çekmek için aşağı bakın ve yavaş yavaş dikkatli bir şekilde çizin. Yaptığınız bu işlem daha kolaydır.
 • Her iki gözünüzle aynaya bakın ve başınızı geriye çekin. Bu yöntemle daha kolay ve düzgün çizgiler yaratabilirsiniz.
 • Sıvı kalem ve flamaster türü gibi bir sürme kullanıyorsanız, onları temizlemek için kulak çöpü kullanın. Bu sizin işinizi daha kolaylaştırır. İşiniz daha basit duruma gelir ve işlemlerinizden keyif almaya başlarsınız.
 • Daha yuvarlak bir göze sahip olmak istiyorsanız sürmenizi gözünüzün alt tarafına yarım bir şekilde çekmelisiniz, düz çizgi oluşmadı diyerek endişelenmeyin. Pamuk yardımıyla veya elinizin ucuyla hafif dokunuşlar yaparak görünümünüzü hoş bir hale getirebilirsiniz.

Saygıdeğer kadınlarımız, bu yöntemlerden hangisi sizin için uygun veya hangisi daha kolay? Sizler sürmeyi nasıl, ne şekilde çekiyorsunuz? Bizlerle paylaşmak ister misiniz? Fikirleriniz bizim için önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu