Aşk & İlişkiler

Kadın Da Aldatır, Ama Yakalanmaz!

Kadın da aldatır ama yakalanmaz!

Konu aldatmaya gelince ön planda hep erkekler oluyor. Ama aslında kadınlarda erkekler kadar aldatabilir hatta bu oran daha da artabilir. Peki bir kadın niye aldatır? Ve neden çok göz önünde bulunmaz?

Son zamanlar da aldatma haberleri ön planda. Örneğin Eren Talu’yu sürekli magazinler de görüyoruz. Ama ben her kim olursa olsun özel hayatın böyle gündeme gelmesini hep yanlış buluyorum. Bu duruma İngiliz Kraliyet ailesi bile önlem alamamış kızları hakkında birçok haber çıkmış. Benim elimden pek bir şey gelmez ki.

Çıkan haberlerden dolayı cemiyetler de, dostlar arasında televizyonlarda, dergilerde çok fazla sözler çıkıyor. Ayrıca aldatma konulu laflar hep erkek bireylerden için konuşuluyor. Sanki kadınlar hiç aldatmazmış düşüncesiyle.

Aslında kadınlar da aldatır hatta sandığınızdan daha da fazla. Dergileri, gazeteleri sürekli incelemeniz daha açıklayıcı olacaktır. Haberlerin çoğu zaten aşk cinayetleri ile ilgilidir. Kıskanan bir erkek eşine çok büyük zarar verir hatta öldürür, aldatıldığını öğrenen bir erkek eşini de sevgilisin de öldürür. Orada yasak aşk, burada yasak aşk, cinayetler ölümler derken sürekli karşımıza aşk cinayetleri çıkıyor. Tabi bunlar uzadıkça uzuyor ve sürekli bizim önümüze çıkıyor.

Bu olayların çıkmasının en büyük etkeni ise erkeğin eşini aldatması değil, kadının eşini aldatmasıdır. Bazı durumlar ise farklı sebeplerden dolayı tabi ki.

Bir kadın niçin aldatır?

kadın-aldatma-1

Konu bu olunca farklı sonuçlar ortaya çıkıyor tabi. Araştırmaların bazıları erkek %20’lik bir kısmı aldatma yapıyor derken kadının %15’lik bir oran da yaptığı söyleniyor. Tabi bazı oranlar da ise erkeklerin %50-70’lik oranlarda aldattığını kadınların ise %30-60 oranları arasında olduğu gösteriliyor. İstatistikler değiştiği için kesin bir şey söyleyemese de kadınlarda erkekler kadar aldatabiliyor.

Bir bakmışız ki kadınlar daha da fazla aldatıyor. Ama kim fazla aldatır tabi ki bunu asla bilemeyiz. Kadınlar zaten erkekler gibi çıkıp orada burada anlatmazlar. Yakın arkadaşına bile anlatmazlar. Zaten yaşadığımız çevre erkeklere bir şey demezken kadına çok fazla karşı olurlar. Yasak aşk denen şeyi sadece kadınlar yaşar.

Kısasa kısasla cevap verin!

kadın-aldatma-2

Senelerdir erkeklerin neden kadınları kaçırdığını düşündük. Şimdi de kadınların neden aldattığına bakalım. Sizler için detaylı bir araştırma yaptık. Aşağıda maddeler halinde kadınların aldatma nedenleri yer almaktadır.

 • Eşlerinin ilgi göstermediği, ihmal ettiği kadınlar daha çok aldatmaya meyillilerdir. Kadınlar ilgi görmek, çekici görülmek ve iltifat duymak isterler.
 • Sevdiği kadını değiştirmeye çalışan buna zorlayan erkekler bu kadınlar tarafından daha çok aldatılmaktadır.
 • Kadınların iş hayatında oldukça aktif olması ve sosyal yaşamlarının giderek artması daha fazla erkekle tanışmasına neden olmaktadır. Bu da aldatma olasılığını artırmaktadır.
 • Aldatma olayının normal bir durummuş gibi televizyon ortamlarında gösteriliyor olması bu durumun ayıplanmamasına neden olmaktadır.
 • Eşi kendisini aldatıyor diye kocasını aldatan kadınlar bulunmaktadır.
 • Eşinden tatmin olmayan kadınlar başkasında aradığı bulabilme ümidi ile aldatmaktadır.
 • 20 ve 30 yaşları aralığında ki bayanlarda aldatma oranı daha yüksektir. Bu sürece orta yaştaki bayanların bunalım dönemi denmektedir.
 • Yeni heyecanlar yaşamak isteyen bayanlar aldatıyorlar.

Aldatan kadınlar neden yakalanmaz?

kadın-aldatma-3

 • Aldatan kadın bunu günlük hayatını sürdürürken gizli bir şekilde gerçekleştirir. Yakın zamanda kaybettiğimiz Farrah Fawcett’ın herkesten gizli yaşadığı 11 yıllık ilişki buna örnek gösterilebilir.
 • Erkeklerin deneyimlerini anlattıkları ilişkilerini kadınlar biraz daha abartarak ve yalan söyleyerek anlatmaktadır.
 • Bir erkek hayatındaki kadına hiçbir şekilde kötü bir hareketi yakıştıramaz ve iyi bir kız olduğunu söyler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu