Hayata dair

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın 5 Yolu

Fotoğraflarda güzel çıkmanın 5 farklı yolu

Çılgınca bir öz çekim merakıdır gitmekte. Sizde yeni trend olan bu akıma meraklıysanız ve ilgileniyorsanız fotoğraf çekinme tüyoları sizi sevindirecektir. Bu ipuçlarını portrelerinizde, aile fotoğraflarınızda her yerde kullanmanız uygundur.

Bazı insanlar her fotoğrafta çok güzeldirler, fotojeniktirler. Ancak bu tür insanları dikkatle incelediğinizde fotoğraflarda dikkatinizi çekecek yegane ayrıntı oldukça rahat görünmeleridir.

Fotojenik olmak için atmanız gereken 5 adımı Kadınlive kadın ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz. İşte fotojenik görünmenin yolları:

Sadece birkaç saniye fotoğrafı inceleyin

fotograf-guzel-cıkmak-1

En basitinden kalın lastik bir koli bandını bile ne kadar çekerseniz o kadar incelir. Bu mantığın aynısı vücut içinde geçerlidir. Fotoğraf çekinirken vücudunuzu esnetmeniz gerekir. Boynunuzdan kalçanıza vücudunuzu ilk önce bir esnetin, sonra daha da rahatlamak için omuzlarınızı aşağı salın. Fotoğraf çekinirken oturuyorsanız dik durun, sandalyenin ucuna oturun ve ayaklarınızı çapraz atın. Bu sizi yani vücudunuzu daha ince ve zarif gösterir. Her zaman ve her şekilde dik durmaya çalışın.

Geçici elmacık kemiği oluşturun

fotograf-guzel-cıkmak-2

Fotoğraflarda yüz kemikleri olduklarından daha düz çıkarlar kameranın bir özelliği olarak. Bunu aşmak için doğru makyaj yapmayı öğrenmek gereklidir. İlk önce allığı elmacık kemiklerinin hemen üstüne sürerek başlayın ve ardından yanakların üstü, dudaklarınızın ucu ve kaş kemikleriniz, özellikle ışığın vurduğu yerlere fırçayla süpürür gibi hareketlerle renk kazandırın. Başka bir elmacık kemiği oluşturma yöntemi ise dudaklarınızı yanakları içeri çekerek balık gibi yapıp boşluğa fırçayla allık sürmek.  Fotoğraflar müthiş mi oluyor ne?

Egzersizsiz vücudu forma sokmak

fotograf-guzel-cıkmak-3

Gördüğümüz her ünlü o daracık kıyafetlerin içine girebilmek için şekillendirici korselerden kullanıyor. Eğer sizde kendinize uygun şekillendirici korseyi bulursanız diyetsiz ve sporsuz 2-3 kilo daha zayıf gözükebilirsiniz.

Giysinizin kumaşına dikkat

fotograf-guzel-cıkmak-4

Bazı kumaşlar adeta yüksek kalorilidir. Likra, suni ipek gibi kumaşlar, bütün kusurlarınızı hatta sizin bile görmediklerinizi gözler önüne serer. Dokuma ve mat kumaşlar, kahramandır ve her türden fazlalığı kapatırlar. Desenler dersek eğer. Küçük desenler vede küçük yâda büyük puantiyeler fotoğrafta adeta devleşir. Baş ve gövde hizasında renk geçişi yahut çizgiler bulunan kumaşlar vücutları şekilli gösterir ve inceltir.

Pozunuzu yandan verin

fotograf-guzel-cıkmak-5

Bedeninizle beraber tamamen dümdüz poz verirseniz sonrasında üzülebilirsiniz. Aslında objektife hafif yan dursanız ve bir omzunuzu geri atsanız olduğunuzdan daha ince ve etkileyici görünürsünüz.

fotojenik-1

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu