Aşk & İlişkiler

Sevgili Bulma Yolları ve Yöntemleri

Sevgili bulma yolları ve yöntemleri

Eğer siz de sevgilim yok diye üzülüyorsanız hemen bu yazıyı okuyun ve buna üzülmekten vazgeçin. Artık sevgilim yok diye hüzünlenmeyi bırakın bu yazıyı okuyup harekete geçin! Birazcık çaba gösterirseniz hemen bir sevgili bulabilirsiniz.

Biz tahmin ediyoruz ki sizin kalbiniz uzun süredir boş ve evden çıkmadınız. Lakin artık dışarı çıkmanın vakti geldi. Birazcık salmış olduğunuz dış görünümünüze de el atmanın vakti geldi. İnsan önce kendine saygı göstermeli ve beğenmeli. Sonuçta siz kendinizi beğenmezseniz başka birinin sizi beğenmesini bekleyemezsiniz. Elbette beğenilmek öz güveninizi yerine getirecektir.

sevgili-bul-1

Mesela saç kesiminizi değiştirin, makyaj tarzınızı yenileyin, giyiminize farklılıklar getirin. Hatta cesursanız bunu yapmaya cesaretiniz varsa kendinize bambaşka bir imaj seçin ve ona bürürünün. Çevrenizden bahsedelim mesela zaten gittiğiniz her mekânda etrafınızda tanıdıklarınız oluyor. Bu sebepten yeni yerler keşfetmeye çalışın. Kendi yaşam tarzınızı hoşlandığınız özellikleri düşünerek mekân seçin ve orada kendinize de uygun birini bulun.

sevgili-bul-2

O mekânlardan birinde hoşunuza giden biriyle bir kahve veya bir kadeh ile başlayan sohbet sizi yeni bir ilişkinin başlangıcına itebilir sizi. Yeni ortamlardan kaçmayın aksine onlara atılın yakın arkadaşınızı kolunuza takın ve bilmediğiniz her yeri keşfedin! Sinemalar, alışveriş merkezleri, kafeler, barlar, çay bahçeleri yeni insanlar tanımak için en büyük fırsatları yakalayacağınız yerdir. En basitinden toplu taşıma aracında bile yeni birilerini tanıyabilirsiniz. Hayatınızı değiştiren en büyük faktörlerden biri de tesadüflerdir. Başınızı öne eğip yürümekten vazgeçin kaldırın kafanızı ve hayata karışın tesadüfleri kollayın ve dibine kadar yaşayın bu hayatı.

sevgili-bul-3

İhtiyaç duyduğunuz zaman dostlarınızla konuşmaktan çekinmeyin. Onlar sayesinde hayatınızda çok şey değişebilir. Belki de o güne kadar görmediğiniz bir kişi sizin dostunuzun arkadaşıdır ve siz onunla çok iyi anlaşırsınız. Dostlarınızla bolca vakit geçirin, istediğiniz her yere gidin. Ortamın kalabalıklaşmasını muhabbetin koyulaşmasını bahane ederek de onların arkadaşlarını çağırmasını sağlayabilirsiniz. Bir ev partisi veyahut doğum gününe davetliyseniz sakın kaçırmayın ne kadar kalabalık ortamsa sizi o kadar sosyalleştirir. Ve kalabalık ortamlarda bazen de hiç beklemediğiniz bir anda hayatınızın aşkını bulabilirsiniz.

sevgili-bul-4

6 günü küçümsemeyin, ilgi duyduğunuz bir dans kursuna veya work shopa yazılın, kesinlikle bir eşiniz olacak. Hem de o eş belki de sizin için biçilmiş kaftan. İstisnasız kendinize uygun bir hobi bulabilirsiniz; dil kursları, fotoğraf gezisi turu gibi. Birini seçin ve hemen yola koyulun. Yeni insanların sizin ayağınıza gelmesini beklemeyin siz onlara gidin. Tanıdıklarınızın olduğu rehberlerinizi bir gözden geçirin. Eskiden beraber güzel vakit geçirdiğiniz, sohbet etmekten zevk aldığınız kişiler elbette ki vardır. Belki önceden çok iyi arkadaşınızdı evet ama napalım zaman geçiyor ve her şey değişiyor.

sevgili-bul-5

İş yerinde esprileriyle sizi kahkahalara boğan arkadaşınız, kaçamak bakışlar attığınız karşı masa da ki yakışıklı çocuk veya eskilerden okulda arka sıranızda oturan delikanlı neden şimdilerde sizin sevgiliniz olmasın? Hem eski günleri yâd eder hem de araya giren zamanların acısını çıkarırsınız. Aman diyelim arayı fazla açmayın!

sevgili-bul-6

Gözlemleme yeteneğinizi arttırmalısınız. Çok anlatılan bir masal var ya hani; siz kırmızı ışıkta dururken, aşk karşıda tarafa yanan yeşil ışıkta geçip gitti çoktan derler. İşte tam da o zaman yeşil ışıkta geçenleri de izlemelisiniz kim size gözlerin felfecir okuyor derse desin. Etrafınızı iyi gözlemleyen bir izleyici olun, çevredeki adamlara bakıp şu olmaz, bu hiç benim tipim değil gibi önyargılara kapılmayın. Ön yargı sizi her zaman daha kötü bir duruma sürükler.

sevgili-bul-7

Bu devirde 3 yaşında ki minikler bile internet kullanıyorken bunu size hatırlatmamız bile saçma aslında. İnternet yeni insanlarla tanışmanın en kolay yolu artık bildiğimiz üzere. Chat siteleri, arkadaşlık siteleri, sosyal medya, sevgili olma ihtimali olan gizli madenleri gün yüzüne çıkarır ve size çok fazla imkân sunar.

sevgili-bul-8

Lakin internette tanıdığınız insanların size kendilerini anlattıklarından daha farklı olabileceklerini unutmayın. Sonuçta onları hiçbir zaman internet üzerinde tam anlamıyla tanımış olmayacaksınız o yüzden özel bilgilerinizi vermeyin ve buluşursanız kalabalık mekanları tercih edin imkanınız varsa yanınızda birini götürün.

sevgili-bul-0

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu