Diyet Listesi

Karabuğday diyeti

Karabuğday perhizi – Karabuğday diyeti nedir? Gün geçtikçe sağlıklı zayıflama yöntemleri artıyor. Çünkü yediğimiz gıdalardaki farklılaşmalar ve damak zevki daha çok hazır yiyeceklerle orantılı olmuştur. Bunun sonucunda ise, en başarılı zayıflama yöntemlerine doğru adım atmaya başlıyoruz. Karabuğday diyeti de bunlardan biridir. Karabuğday bilinen en önemli özelliği tok tutmasıdır. Sürekli acıkan bir vücuda sahipseniz Karabuğday diyeti tam size göre diyebiliriz. Çok besleyicidir ve sağlık açısından oldukça faydalıdır.

Karabuğday

Karabuğday’ı yatmadan 5 saat önce tüketmelisiniz. Tüketeceğiniz miktarı fazla olmamak şartıyla kendiniz karar verebilirsiniz. Günlük yediğiniz atıştırmalıklar bir kenara bırakıp, onun yerine Karabuğday tüketim sağlıklı zayıflamaya başlayabilir. Karabuğday hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Karabuğdayı çok kaynatmayın. 2 bardak kaynamış suyu Karabuğday üzerine dökerek bekleyelim. Daha sonra yoğurdun içine karıştırarak tüketebilirsiniz. İhtiyacınız olan vitaminleri alacak ve kendinizi oldukça sağlıklı hissedeceksiniz.

Karabuğday tüketim egzersiz yapmak zayıflama sürenizi hızlandıracaktır. Bu süreç tamamen sizin zayıflama isteğinize bağlıdır. Yediklerinize dikkat edip karabuğday faydalanırsanız istenmeyen kilolardan kolayca kurtulacaksınız. Bununla birlikte güzelleşen cildiniz size gülümseyecektir. Daha sağlıklı ve doğru bir besin kaynağı ile kilo sizi de mutlu edecektir.

Karabuğday perhiz diyetinin 2 yöntemi daha çok kullanılıyor. Bu diyet sırasında 2 haftada 3-5 kg kilo vermek mümkündür.

1. yöntem diyet süresi 2 hafta

Akşamdan 1 bardak kara başak 2 bardak kaynamış su ilave edilerek dem alması için bir kenara konur.
Bu bir bardak karabaşak Size bir gün boyunca tasarlanmış tutulur. Günün istenilen saatinde karabaşağı yiyebilirsiniz.

– İçmek için su ve kefirden kullanmalısınız.
– Tüm 2 hafta boyunca şeker, tuz ve yağdan vazgeçmelisiniz.
– Hatta kahve de içmek olmaz. Sadece az miktarda çayı şekersiz içmek olur.
– Tüm bunlar size zor gelirse, menüye bir adet elma da girebilirsiniz.

2. yöntem diyet süresi 1 hafta

1,5 bardak karabaşağı 3 bardak suda kaynatın. Sabahları aç karnına 1 bardak kaynamış su içtikten 30 dakika sonra hazırladığınız karabaşak yiyin. Yanında kefir, ya da şekersiz çay da içebilirsiniz.

– Öğle ve akşam yemeğinde yine karabaşak yiyin.
– Gün boyu bol su ve taze sebze suyu içe bilirsiniz.

Sebze olarak şalgam, turp, maydanoz kullanılır. Bu sebzeler karabaşakla birlikte vücuttan artık toksinlerin çıkarılmasına yardımcı olacaktır. Diyete riayet sırasında sıvı alımına özellikle dikkat etmek gerekir. Gazsız mineral sular, basit su, siyah, yeşil, beyaz çay, karkade çayı içebilirsiniz. Bu sıvılar şekersiz kabul edilmelidir. Eğer kahve sevdanızdan, bir türlü vazgeçemiyorsanız, gün boyu sadece bir fincan şekersiz kahve içebilir. Genelde ise, uzmanlar her gün karabaşak perhizine 1 bardak bal karıştırılmış su ile başlamayı tavsiye etmişlerdir.

NOT: Karabuğday diyetini 2 haftadan fazla yapmak olmaz. Perhizi yapmadan önce doktorunuza danışın.

Diyet yaparken yarım vitaminler almanın faydası vardır.
Diyet süresi bittikten sonra birdenbire kilo almamak için akşamları çok yemeğin, sabahları aç kalmayın.
Karabuğday diyetini sadece 2-3 ay sonra tekrarlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu