Kombinler

Kısa Paça Pantolonlar Nasıl Giyilir?

Kısa paça pantolonlar nasıl giyilir?

Kısa paçalı pantolonlar moda dünyasına çok hızlı bir şekilde giriş yaptı! Moda akımına kapılan kısa paçalı pantolonlar, bir çok kadının favorisi haline geldi. Şık ve feminen tarz yaratan bu pantolonlar kadınların zarif ayak bileklerini açıkta bırakan kısa paçalı pantolonlar nasıl kombinlenir bu konuda ve kafanızdaki tüm soru işaretleri bu yazımız da bulabilirsiniz.

Uzunca bir süreden sonra bu muhteşem pantolonlar moda dünyasında adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Trend haline gelen kısa paçalı pantolonlar aslında yeni bir trend değil. Geçmişte de oldukça popüler olan bu pantolonlar kadınların vazgeçilmezleri arasındaydı. Kısa paçalı pantolonları üzerinizde taşımak sandığınız kadar kolay bir şey değil! Bu harika pantolonları neyle kombin yapılır ve nasıl bir ayakkabı ile tamamlanır konusunda bazı stil önerileri sizlerle paylaşalım istedik.

Doğru pantolon seçimi!

Kısa paçalı pantolon tercih ederken sizin vücut ölçülerinize en uygun olanı bulmalısınız! Bunu basit bir şekilde bulabilirsiniz giydiğiniz kısa paçalı pantolonlar bacağınızın en zayıf yerini vurgulaması gereklidir. Size uygun olmayan kısa paçalı pantolonlar topuklularla giydiğinizde bacaklarınızı olduğundan daha kısa gösterecektir.

kısa paçalı pantolon 1

Minyon bir tipiniz varsa, size en uygun pantolonlar paça boyları dizin altında bitenlerdir. Uzun boylular için kısa paçalar daha şık ve güzel görünürken, doğru pantolon seçimi ise paça kısımları baldırın tamda üzerinde biten paçalar değil, az aşağısında biten kısa paçalı pantolonlardır. Eğer kısa bacaklarınız varsa, kısa paçalı pantolon tercihlerinde pantolonun bel kısımlarına dikkat etmelisiniz. Yüksel bel pantolonlar, düşük bel pantolonlara göre daha uzun göstermektedir.

Slim paçalı pantolonlar

Pantolon tercihlerinde en büyük rol alan diğer bir etkense, pantolonun paçasıdır. Eğer uzun boylu bir kadınsanız, daha geniş paçalı pantolon modelleri seçebilirsiniz. Fakat birçok kadın dar paçalı pantolon modelleri tercih etmelidir. Farklı model ve tasarımlardaki kısa paçalı pantolon modellerini deneyerek size daha iyi bir görünüm veren pantolon modelini seçebilirsiniz. Şunu unutmayın ki tek bir pantolon deneyerek tercih de bulunmayın!

kısa paçalı pantolon 2

Nude tarz pantolonlar

Siyah renk vücudu ince gösteren tonlardan olsa da, söz konusu kısa paçalı pantolonlar olunca durum biraz olsun değişiyor. Ten rengi ve pantolon arasında ciddi oranda kontrast oluşarak bacak boyunuz olduğundan daha kısa görünebiliyor. Nude renk tonlarındaki kısa paçalı pantolon modelleri sizi daha zayıf gösterirken bacak boyunuzu da uzun gösterebilmektedir. Bej yada kahve tonlarındaki kısa paçalı pantolon modelleri ten rengize uygun ve yakın renkleri tercih edin.

kısa paçalı pantolon 3

Vücut tipinize dikkat edin!

İnce bir yapınız varsa, pantolon tercihlerinizi kesinlikle cepli modellerden yana kullanın. Kesik veya kargo modelli ceplerden tercih ederek göz yanılmasıyla biraz daha kıvrımlı görünebilirsiniz. Yine de kalça ve bacak kısımlarının daha geniş görünmesinin anlamsız olduğunu düşünen birçok kadın cepsiz kısa pantolonları tercih etmekte.

Üstler tercihleri

Kısa paçalı pantolonlar giyerken kısa model tunik yada mini bluzlar tercih edebilirsiniz. Vücudunuza tam oturan kısa paçalı pantolon modelleri ile tunik kombine ettiğinizde bacaklarınız olduğundan daha uzun ve güzel görünecektir. Tarz ve stil sahibi görünümler elde etmek için diğer bir kombinasyonda kısa paçalı pantolonu minik bluzlar ile kombin yapmanızdır. Minik bluzu pantolon beline sıkıştırarak üzerine şık güzel bir blazer alabilirsiniz.

kısa paçalı pantolon 4

Ayakkabı tercihi

Ayakkabı modellerinden bu tip kısa paçalı pantolonlara en ideal model ise babetler, topuklu ayakkabılar ve topuklu sandalet modelleri gibi ayakkabılar uygun olacaktır. Bunun dışında bağcıklı modeller zaten her şeyle uyumlu bir model ve ayrıca bacakları çok harika gösterebilmektedir. İnce topuklar ve keten iskarpin ayakkabı bu pantolonlarla çok şık kombin yaratabilmekte. Kısa paçalı pantolon modelleri ile kesinlikle abartılı bir platform topuklu ayakkabı denemeyin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu