Diyet Listesi

İnce ve Zayıf Olmanın 6 Yolu

İnce ve Zayıf Olmanın 6 Yolu

Kilo vermek isteyenlerin yardımına her zaman meyve ve sebzeler yetişir. Onu da belirteyim ki, İsveçliler müsli, Macarlar sirke, Malezyalılar ise zencefil ile zayıflıyorlar…

Fast food, tatlılar ve dondurmalar yedikten sonra artık kilo gibi sorunlar başa bela olur. Uzmanlar, her ülkenin farklı beslenme alışkanlıklarının olduğunu, kilo vermek isteyenlere ise farklı ülkelerden diyet sırları verirler. İşte, her millete mahsus kolay şekilde istenilen biçime kavuşmaya yardımcı olacak beslenme ipuçları.

01. İsviçre:

İsviçreli bilim adamları, yaklaşık yüz yıl önce müsli’nin kilo aldıran bir gıda, şimdilerde kahvaltısının yerine ya da hafif bir akşam yemeği yerine yemeyi tavsiye ediyorlar. Müsli mideyi uzun zaman tok tutar. Bunun yanı sıra sindirim sistemini de düzene sokar.

02. Macaristan:

Macarlar için sirke vazgeçilmez bir besindir. Sirke içerisinde yer alan asitler kan şekerinin düşmesine ve yağ oluşmasının önlenmesinde yardımcı oluyor. Eğer sirkeyi içemiyorsanız ve sevmiyorsanız, salatalarınıza az miktarda sirke ilave edebilirsiniz.

03. Hollanda:

Hollandalıların bisiklet sürme alışkanlıkları olduğu için daha rahat istedikleri forma ulaşabilmektedirler. Ayrıca onlar akşam yemeklerinde tüm sebzeleri közleyerek yiyorlar.

04. Tayland:

Acı biber metabolizmayı hızlandırırken yemek yeme zamanını da uzatır, yani insanı uzun süre tok tutuyor. Tayland mutfağı ise baharatlı yemeklerde dünya sıralamalarında ilk sıralarda yer alır.

05. Polonya:

Polonyalılar evde yiyerek hem yağlarını, hem de yemeğin miktarını ayarlayarak formlarını korurlar. Ayrıca her yemek sırasında ilk önce bir kase çorba içiyorlar.

06. İngiltere:

İngilizlerin diyet sırları paylardadır. Onlar fast food veya tatlı yerken küçük paylara tercih ederler. Gazlı ve alkollü içecekleri de belli miktarda kabul ediyorlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu