Moda

Her Kadının Bilmesi Gereken Moda Hileleri

Kadınların bilmesi gereken moda hilesi

Her modern ve tarz kadının bilmesi gereken moda ve stil giyim konusu hakkında bazı küçük ama etkili bir kaç stil sırlarını sizlerle paylaşmak istedik. Kadınlive‘nin sizler için derlediği moda sırları! Bu yazımız da anlatmaya çalışacağız. Stil ipuçları ve moda hileleri küçük ama bir o kadar etkili olduğunu söyleyebiliriz. Sizin için hazırladığımız stil önerilerini maddeler şeklinde sıraladık.

Tek renk giyim önerisi

Madde 1- Baştan aşağıya kadar tüm giyim parçalarımızı siyah giymek ince zarif gösterdiğini neredeyse tüm kadınlar bilmektedir. Peki diğer koyu renk tonları aynı etkiye sahipler mi? Eğer cevabı bilmiyorsanız biz söyleyelim EVET! Tek bir renk giyindiğiniz de vücut hatlarında hiç bir şekilde bir kesinti yaşanmayacağından dolayı hem uzun, hem ince bir görünüm elde edebilirsiniz.

moda-hilesi-1

Madde 2- Gömleklerin üzerine giydiğiniz kazaklar potluk yarattığından dolayı hoş bir görünüm vermez. Bunun en kolay çözümü ise gömleklerin üzerine askılı bir badi giyip daha sonra da kazaklarınızı giymektir.

Kemer takın

Madde 3- Bel bölgelerinizi toparlamak için korse yerine, kalın ve şık kemerleri tercih edin. Şundan emin olun ki korsenin göreceği görevi kalın kemerler görecek ve şık bir görünüm elde edeceksiniz. Dikkat etmeniz gereken husus ise, kemer tam belinizde olmalıdır aksine daha aşağıda olursa kalçalarınızın olduğundan daha çok geniş görünmesine neden olabilir.

moda-hilesi-2

Madde 4- Çok sık yağlanan saçlarınız varsa, fırçanızın üzerine dökeceğiniz talk pudrası kurtarıcınız olacaktır. Daha şık bir yöntem uygulamak isterseniz, saçlarınıza bandana tarzında bir ipek eşarpla bağlayabilirsiniz.

Yüksek bel İspanyol Paça

Madde 5- Yüksek bel pantolonlar her zaman sizi olduğunuzdan daha uzun boylu gösterebilmektedir. Ancak yüksek bel İspanyol paça pantolonlar diğer yüksek belli pantolonlara göre daha ince ve uzun gösterir.

Yuvarlak kesimli bot

Madde 6- Burun kısmı yuvarlak kesimli ayakkabı modelleri, her zaman ayağınızı daha küçük görünmesine yardımcı olur. Özellikle yuvarlak burun kesimli bot modelleri ayaklarınız daha küçük ve zarif şık bir görüntü verecektir.

çanta tavsiyesi

Madde 7- Çanta tercih ederken, dikkat etmeniz gerek husus ise, çantanızın boyunuzla orantılı bir şekilde olmasıdır. Eğer uzun boylu değilseniz büyük boy çantalar sizi daha kısa boylu ve basık görünmenize neden olur. Uzun boyluysanız bu durum tam tersi olacaktır.

İnce çorap moda önerisi

Madde 8- İnce çoraplar özellikle ayakkabının içerisinde gerilerek burun kısımlarından yırtılmalar oluşabilmektedir. Böyle durumların önüne geçebilmeniz için ince çoraplarınızın içerisine açık ten rengi dikişsiz çoraplar giyebilir ve böylelikle yırtılma riskini azaltabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Alışveriş manyakları için moda kuralları başlıklı makalemizde alışveriş tutkunlarına bazı öneriler vermiştik…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu