Ruh Sağlığı

Terk edilen kadınların ortak özellikleri

Terk edilen kadınların ortak özellikleri

Her zaman doğru insanlarla karşılaşmamış olabiliriz. Bazı zamanlarda ilişki kurduğumuz dostlukları, ilişkileri düzgün olmayan insanlarla kurabiliriz. Bu durumda da biz bu yaklaşımı sonlandırılması ya da karşı taraf beklemediğimiz bir zamanda bizi terk ediyor.

Terk edilmek, terk edilenin mi? yoksa edenin mi? suçu bilmiyoruz, çünkü her ilişki, her insan birbirinden farklıdır. Özetlenebilir doğru olmayabilir. Ama yine terk eden insanların da, terk edilen insanların da paylaştığı ortak duygular vardır. Özellikle kadınlara göz ettiğimizde istisnalar hariç olmakla birlikte genel olarak terk edilen kadınların bir çok ortak özelliklerini görüyoruz.

İşte kadınların bir çok bahsettiğimiz özellikleri

Çok merak

Fazla ilgilenen kadınlar erkekler için bir süre sonra dayanılmaz olmaya başlayabilirler. Çoğu erkekler özgürlüğüne düşkündür bu nedenle nerdesin, nereye gidiyorsun, kim var yanında, o, kimin sesidir? Gibi sorular erkeği bir süre sonra yıldırmaya başlayacaktır. Sizin bu hassasiyetinize dayanamayıp sizi terk edebilir.

Şüphe eden

Sevgilinizin veya eşinizin her hareketine şüphe yaparsanız bunu hissedecektir. Ona güvenmediğinizi hissettiği anda bu durum onu hayal kırıklığına ve bu hal münasebetinize etkisini gösterecektir. Şüpheleriniz nedeniyle ona ünvanladığınız sorular veya gösterdiğiniz tavırlar da onun bıkıp terk etmesindeki en büyük etkendir. Güvenmediğiniz sürede bir ilişkinin devam etmesi oldukça zordur.

Anneye bağlılık

Annesine aşırı düşkün olan kadın da erkek de karşı taraf için dayanılmazdır. Eğer sizde her tartışmanın sonrası yüzünüzü ana evine tutuyor, ona çağrı ediyorsanız, bayramlarda ilk annenize ziyaret etmek istiyorsanız, sürekli annenizi evinize çağırmak istiyorsanız eşiniz bu nedenle sizden soğumuş olabilir. Annenizle kendi aranıza artık mesafe koyma zamanı geldi.

Eski dostlarla ilişki

Evlendiyseniz veya ciddi bir ilişki kurmanıza rağmen hala dost ortamından ayrılmadıysanız, daima onlarla görüşmek istiyorsanız eşiniz bu duruma öylede izin vermeyecektir. Sizin başkalarına daha çok meyil yaptığınızı düşünerek ortalıktan çekilmek isteği doğaldır. Boş zamanlarınızı ona ayırmaya dikkat edin.

Maddiyatçı

Harcamalarınız eşinize (sevgilinize) etkiler. Çok harcıyorsanız bu onu rahatsız edebilir. Cimri olmakta onun hoşuna gitmez. Düzenli olarak parayı konu yapıyorsanız normal olarak bu hoşuna gelmez. Bu nedenle de terk edilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu