Makyaj

Rihanna’nın makyaj sırları

Rihanna’nın makyaj ve güzellik sırları

Rihanna gerek makyajı gerekse tarzıyla çok farklı bir moda yıldızıdır. Her kadın Rihanna’nın makyajını çok beğenir ve keşfetmek ister. Birçoğu yaptığı bu makyajın gizemini öğrenmek istiyor.

Eğer sizde Rihanna‘nın tarzını beğeniyorsanız onun gibi değişik makyajlar yapabilirsiniz. Eğer onun nasıl makyaj yaptığıyla ilgileniyorsanız aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yüzünüzü korumak için sık sık krem kullanmanız gerekir. Kullanacağınız fondöten süngerini ıslatın. Sonrasında tonal kremi bu süngerle yüzünüze yedirin. Bu yolla cilde rahatça yayılan fondöten Rihanna‘nın pürüzsüz cildinin kapılarını sizlere açacaktır.

rihanna-makyaj-modeli

Gözleriniz için ise göz kapaklarınıza bronz renkte farı uygulayın ve iyice yayarak gölge yapın. Sonrasında gözlerinizin alt yerine siyah kalem çekin. Aynı kalemi gözlerinizin üzerine de uygulayın. Bu işlemi yaparak gözlerinizde bir siyah kaplama meydana gelir. Yapacağınız en önemli uygulama göz kaleminizi uzun şekilde kullanmaktır. Eğer bu şekilde yaparsanız Rihanna’nın eşsiz gözlerine ulaşabilirsiniz.

rihanna-makyaj-purzsuz-cilt

Peki ya Rihanna’nın uzun kirpiklerine ne diyorsunuz? Siz de isterseniz onun taktiğini kullanıp o hacimli kirpiklere sahip olun. Bunun içinde rimeli uygularken çift şekilde yapın ve hacimli kirpiklere ulaşmak için kıvırarak uygulayın.

Kullanacağınız allıkta ve uygulama şeklide önemlidir. Şeftali tonundaki allığınızı elmacık kemiklerinize doğru sürün. Yukarıya doğru çektiğiniz allık yüzünüzü daha canlı gösterecektir. Allığı aşağıya doğru uygulayarak yanlış yapmayın.

rihanna-gozleri

Rihanna’nın kullandığı ruj ise genellikle şeftali tonlarıdır. Fakat özel gecelerde kırmızı tonları sürmeyi tercih eder. Rihanna’nın uyguladığı makyajında dudak boyasının rengi ile göz gölgesinin rengi birçok kez aynı tonlardadır. Sizde dudaklarınız için şeftali tonlarının yanında kırmızı, mercan renkleri de seçebilir gülüşlerinize renk katabilirsiniz.

rihanna-ruj

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu