EvlilikAşk & İlişkilerRuh Sağlığı

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?

Aldatma

Sevgili okuyucu dostlarım; bugün sizler için kaleme aldığım konu, “Aldatılan kadın ne yapmalı?” adlı anlatımım, olacaktır. Aldatılan kadının düşüncelerini ve psikolojisini anlamak için birçok uzman görüşlerini, sizler için gözden geçirdim ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Sizler de bu konuyu araştırma ihtiyacı duyuyorsanız ve bu konu hakkında her hangi bir merak duygusuna sahip iseniz, bu anlatımı mı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Evet, bugün sizlere aldatılan kadın ne yapmalı ondan bahsedeceğim. Aldatılan kadınların o an itibariyle davranışları, düşünceleri ve en önemlisi ise psikolojileri tamamen değişir. Bu değişiklik nedeniyle nasıl hareket edeceklerini bilemezler ve aşırı derecede ani kararlar ve ani karar değişlikleri yapmaktadırlar. Oysa birçok psikoloji uzmanı kadınlara net olmalarını tavsiye etmektedir. Net tavır içermek alile içi huzuru sağlayan en önemli etkenlerden birisidir. Bildiğimiz üzere aldatılan kadınların birçoğu soluğu adliyede alıyor. Diğer kısmı ise çocuk sahibi ise annelik iç güdüsüyle hareket ederek, aldatılma duygusunu içten içe yok etme mücadelesi veriyor.

aldatılan kadın

Psikoloji uzmanlarımızın, aldatılma hakkındaki genel düşünceleri, erkeği aldatmaya iten onun yetiştirilme tarzıyla doğru orantıda, olduğudur. Birçok erkek çocuğuna sahip olan aileler, ‘erkektir yapar, erkektir elinin kiri’ gibi tavırlar sergileyerek, çocuklarını yetiştirdiklerinden dolayı birçok erkek çocuğu yetişkin bir birey olduğunda, aile içi huzuru sağlamakta güçlük çekiyor. Tabi bu tarz düşünceler ile büyümüş bir erkek çocuğu, yetişkin olduğunda eşinin bu durum karşısındaki tepkisini, hesap dahi etmiyor. Ya da gerektiği kadar önemsemiyor diyelim. Ancak durum öyle değil. Günümüzde bu tarz olguları alttan alan kadın sayısı, yok denecek kadar az. Psikoloji uzmanlarımız, aldatılan kadın ne yapmalı sorusunu açıklarken, kadınların net tavır sergilemesinin altını çiziyor.

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?

  1. Kontrolsüz davranmamalı: Aldatıldığının farkında kadın kontrolü elinden bırakmak yerine, daha temkinli ve kontrollü davranmalı.Çünkü düşüncelerini kontrol edemezse, evliliği hakkındaki düşünceleri de kontrolden çıkar.
  2. Şüpheci tavırlarla ani karar vermemeli: Ailenin temelini güven ve sevgi oluşturduğu için aldatıldığını hisseden kadının o anki şüphesinden dolayı ani yıkıcı bir karar vermesi, o ailenin temelini sarsar. Şayet aldatıldığından emin ise tüm düşüncelerini beyin süzgecinden temkinli ve empati ile ayrıştırmalıdır.
  3. Net tavır içermeli: Evlilikte kadın net olmazsa, eşi tekrar aynı hatayı sergiler. Net tavır aldatılmayı önleyen ve evliliği ciddi bir disipline sokan en önemli etkenlerdendir. Evet, aldatılmak büyük bir hakarettir. Ancak kadın bu durumda net olmalıdır. Aniden aşırı kavga ve aniden sevecen davranması o evliliği ne yazık ki uzun ömürlü kılmaz. Erkek psikolojik olarak aldatmayı, adet edinir ve devamlı aynı hatayı sergiler ve size ruhsal olarak çöküntü yaşatır.
  4. Eşiyle ayrılmayı mı yoksa evliliğini devam ettirmeyi mi istediğinden emin olmalı: Aldatıldığından emin olan kadın, ayrılmayı mı yoksa ilişkisini devam ettirmeyi mi istediğinden emin olmalı. Aksi taktirde ne yapacağını kendisi de bilemez ve bu durum ona ruhsal olarak çıkmaz yaşatır.
  5. Psikoloji olarak rahatsızlık hissettiğinde derhal bir uzmanla görüşmeli: Evliliği hakkında emin bir karar verdikten sonra bir psikolog uzmanı ile görüşüp, o anki ruh sağlığıyla ne yapacağını ve nasıl hareket edeceğinin terapisini yapmalıdır.

aldatılan kadın evlilik bağını keser mi

NOT: Unutulmamalıdır ki sağlık her şeyden ve herkesten önde gelir. Ayrıca aldatılmakta insana özgü bir davranıştır. Bu davranışın ruh sağlığınızı olumsuz etkilemesine musade etmemekte, yine sizin elinizdedir. Düşünce sisteminiz ve o düşüncenizi yöneten inancınız, psikolojide en keskin kılıcınız’dır. Bu durumu yaşayan yetişkin bireylerimize benim tavsiyem; düşüncelerinizi yöneten inancınızı sağlamlaştırması’dır. Nasıl mı? Güvenin! kendinize güvenin. Kendinizi sevin! Siz kendinizi sevin ki başkası da sizi sevsin. Düşünsene, sen bile kendine değer vermezken, bir başkası sana nasıl verir? İşte bu sebepten, ruhsal olarak kendine cömert ol. Çünkü kendini sevmen ve kendini değerli görmen, senin için paha biçilemez bir düşsel vitamindir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu