Dekorasyon

Dekorasyonun Vazgeçilmezi Simetri

Dekorasyonun Vazgeçilmezi Simetri

Ev dekorasyonu ve fikirleri evinizin konseptine göre değişse de simetrik tasarımlar her daim evinizde yer almaktadır. Özellikle geleneksel ve country stillerde simetrinin payı büyüktür. Modern dekorasyonlarda tersine asimetrik dizaynlar ve alışılmışın dışındaki tasarımlar öne çıkmaktadır.

simetri dekor 1

Simetrik Dekorasyon Fikirleri

Evlerde kullanılan mobilyalar aslında simetrik olarak yapılıyor ve bizler de evimize simetrik olarak yerleştiriyoruz. Mesela yatağınızın iki başına koyduğunuz komodinler zaten simetriktir ve siz bunların üzerine iki abajur koyarak bu simetriyi güçlendirebilirsiniz. Yatağınızın başlığının olduğu duvarın orta kısmını bularak astığınız tablo veya yanlarına astığınız küçük tablolar, simetrik şıklık oluşturacaktır.

simetri dekor 2

Oturma odanıza aldığınız koltuk takımınızı yerleştirirken karşılıklı koyduğunuz iki kanepe ve yan yana koyduğunuz berjerler de simetri örneğidir.

simetri dekor 3

Oturma odanızın bir yarısı, diğer yarısını aynadan yansıtıyormuş havası oluşturmanız simetrik dekorasyon örneğidir. Bunun için odanızda kullandığınız ayna, tablo, vazo, sehpa gibi objeleri karşılıklı olarak çift kullanmaya özen gösterin. Bu şekilde odanızdaki simetrik iki alanın ortası, bir orta nokta olarak belirgin hale gelecek ve vurgulanacaktır.

simetri dekor 4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu