Saç Bakımı

Kısa olan saçlara nasıl fön çekilir

Kısa saçlara fön çekme ve teknikleri, kısa olan saçlarımıza fön çekerken hangi tür malzemelerden yararlanmalıyız. Fön makinesi, ince tarak, pens ve fırça yardımıyla fön çekme yöntemlerini Kadınlive editörleri fön tekniklerini yakın mercek altına aldı.

Saçlar sizlerin imajınızı ve güzelliğinizi ortaya çıkaran önemli hususlardan birisidir. Kısa, uzun, kıvırcık, dalgalı tiplerdeki saçlar kişiliğinizi ve karakterinizi ve hatta ruh halinizi bile yansıtan saçlarınızda istediğiniz de değişiklik yapabiliriz. Bunun en basit yolu ise, bakımlı saçlara sahip olmaktır. Fön çekilmesi en zor saçlar ise kısa saçlardır. Uzun saçlara şekillendirmesi oldukça basit ve kolaydır düzleştirilir, dalgalı saç yapılabilir veya kıvırcık saç haline getirebilirsiniz. En zor şekil verilecek saç modeli ise kısa olan saçlardır.

Kısa ve kıvırcık saçlar, veya kısa olan ve dalgalı saç tiplerine fön çekmek o kadar kolay ve basit bir konu değildir. Saç modelinizden ve saç tiplerinden sıkılanlar için fön çekmek işkence halini alabilir. Fırçalara saç almak ve kısa saçları fırça’da durdurmak o kadar kolay bir durum olmadığı için fön makinesi düzensiz bir şekilde üfleme yapar. Bu durumda da sizlerin hayali olan dümdüz şık ve tarz bir saç hayali kurarken, ortaya çıkan saçlar dağınık ve diken diken saç ortaya çıkar. Kuvvetli rüzgarlara kapılmış gibi dağınık ve biçimsiz sonuçlar alırsınız. Bu durum hiçte hoşunuza gitmeyebilir.

Halbu ki doğru teknik, analizler sonuncunda ve en uygun malzemeleri kullandığınızda, istediğiniz şıklığı ve güzelliği kısa ve düz saç hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kısa ve şık saçlar elde etmek için fön çekme işlemini en doğru şekilde yapmalısınız, bunun için ihtiyacınız olacak bazı araç gereçler vardır bunlar ise, ince fırça, yanlız ince telli olmayacak yapısal olarak ince fırçadır. Fön çekme aparatlarınızın ağız kısmı en ince olan aparatları seçmelisiniz, fön makinesi ile fön çekme işlemlerinizi düzgün bir şekilde gerçekleştire bilmeniz için ayıracağınız saçlarınızı tutmak için pens kullanmalısınız. fön çekme sırasında saçlarınızı doğru bir şekilde ayırabileceğiniz sap kısmı sivri olan taraklar kullanmalısınız.

Kısa saçlara fön çekme,

Şimdi gelelim kısa saçlarımıza nasıl fön çekeriz uygulamasına. Öncelikle kısa saçları suyla bolca ıslatalım ve arkasından saçlarımızın üzerindeki su damlalarını havlu yardımı ile hafif şekilde alalım. Nemli olan kısa saçları ince saplı tarak ile küçük tutamlar şeklinde ayırıyoruz, tutamları pens yardımı ile başımıza tutturuyoruz. Saçlarımızı ön, yan ve alt kısımlar şeklinde ayrı hizada pens araçları ile düzgün bir şekilde istifliyoruz. Sonrası ise yan kısımlardan başlayıp, ayırdığımız tutamları dişli tarak yardımı ile tarıyoruz ve ince yapılı fırçamızı üzerine yerleştiriyoruz.

Asimetrik kısa saç

Daha sonra saç tutamlarını yerleştirmiş olduğumuz fırçaya, fön makinesinin ağız kısmı dik gelecek şekilde değil de eğimli şekilde fön makinesini tutmalıyız. Çünkü fön makinesini dik tutarsanız, saçların rengini soldurursunuz ve saç telleri direk sıcaklıkla temas da bulunduğu içinde yıpranır ve hatta saçlarınızı yakabilirsiniz de bundan dolayı eğilimli tutmak sizin için akıllıca olur.

Bu yazımızı da ayrıca inceleyebilirsiniz ; Sezonun en moda kısa saç modelleri

Fön makinesini fırçalarla aynı zamanda hareket ettirerek, saç tutamını düz konuma çekebilirsiniz. Fırçaları çekeceğiniz yönler aşağıya doğru çekilmelidir. Dik veya eğilimli fırça çektiğinizde, kısa saçlar yukarı doğru kalkar ve iyi sonuçlar alamazsınız. Yandaki saç tutamlarının bitirdikten sonra gene aynı şekilde ense ve tepe kısımlardaki saçlarınızı da bu şekilde uygulanmalıdır. Bu işlemler sırasında çok sabırlı olarak saç tutamları özenerek ve düzgün bir şekilde fön çekmelisiniz. Bu sayede istediğiniz sonuçları ve düz saçlara kavuşabilirsiniz.

Kısa saç düzleştirme süreci zor olsa da zamanla alışarak daha pratik ve kolay bir şekilde saçlarınızı düzleştireceksiniz. Şunu da belirtelim ki pratiğinizi geliştirdiğiniz zaman hiç bu kadar zorlanmayacaksınız.

Bir önceki yazımız da sizlere Yazlık en şık dantel bluz modelleri dantel işlemeli bluz, yazlık bluzlar hakkında detaylı bilgiler sunmuştuk. Bu makalemizi incelediniz mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu